Sąd ogłosił upadłość Ursusa. Koniec legendarnej marki ciągników

Sąd rejonowy w Warszawie odrzucił w poniedziałek wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłosił upadłość Ursusa. Spółka KGS Restrukturyzacje została wyznaczona na syndyka.
Zobacz wideo Zabójca flagowych smartfonów? Realme GT może sporo namieszać [TOPtech]

Wniosek o upadłość Ursusa, producenta ciągników rolniczych, składali wierzyciele Getin Noble Bank i PKO BP. Postanowienie sądu jest nieprawomocne, ale jest skuteczne i wykonalne z dniem jego wydania - podaje "Rzeczpospolita".

Gazety Polska Press wykupionego przez Orlen (zdjęcie ilustracyjne) Wymiana redaktorów naczelnych w Polska Press. Orlen zwolnił Krzysztofa Zyzika

Upadek Ursusa

Ursus od kilku lat zmagał się z problemami finansowymi. Pod koniec 2020 r. spółka złożyła wniosek o postępowanie restrukturyzacyjne, a w marcu br. o otwarcie postępowania sanacyjnego. Jednak 12 lipca sąd rejonowy w Warszawie odrzucił go i ogłosił upadłość Ursusa, a KGS Restrukturyzacje została wyznaczona na syndyka.

Na początku roku spółce wypowiedziano najważniejsze kredyty. Agencja Rozwoju Przemysłu nakazała zwrot ponad 15 mln zł. Kilka dni później z podobnym wnioskiem wystąpił mBank - podaje money.pl. Spółka zamknęła zeszły rok ze stratą netto wynoszącą 56,7 mln zł.

Ave Maria, czyli miasto 'po bożemu'. Stworzył je multimilioner od pizzy USA. Ave Maria, miasto katolików. Tworzy je multimilioner od znanej pizzy

Ursus powstał w 1893 roku

Ursus to spółka z sektora motoryzacyjnego, która była czołowym producentem ciągników i maszyn rolniczych. Powstała w 1893 roku w Warszawie z inicjatywy inżynierów Ludwika Rossmana, Kazimierza Mateckiego i Emila Schönfelda oraz przedsiębiorców Stanisława Rostkowskiego, Aleksandra Radzikowskiego, Karola Strassburgera i Ludwika Fijałkowskiego. Na warszawską giełdę weszła w 2008 roku.

Więcej o: