Twitter testuje przycisk "nie lubię". Nowa funkcja dostępna dla nielicznych

Twitter eksperymentuje z przyciskiem "nie lubię". Niektórzy użytkownicy systemu operacyjnego iOS tymczasowo otrzymali nową funkcję.
Zobacz wideo Nie tylko Google. Jakie inne aplikacje mogą przydać się na twoim smartfonie?

Jeden z użytkowników Twittera dostrzegł pewne zmiany w serwisie społecznościowym. Pod wpisami innych osób pojawiły się przyciski "dislike" ("nie lubię"). Firma wyjaśniła powody testowania nowego przycisku.

Twitter testuje nowy przycisk. Eksperyment nie wpływa na kolejność wyświetlania się wpisów

W specjalnym wpisie na Twitterze wyjaśniono, że nowy przycisk został udostępniony niektórym użytkownikom systemu operacyjnego iOS w ramach eksperymentu. Przycisk "dislike" nie jest widoczny publicznie. "Testujemy to, aby zrozumieć typy odpowiedzi, które uważasz za istotne, abyśmy mogli pracować nad sposobami wyświetlania większej liczby takich wpisów" - poinformował serwis.

Twitter zaznaczył również, że eksperyment nie wpływa na kolejność wyświetlania się wpisów. Nie wiadomo, kiedy firma rozpoczęła testy, jak długo potrwają i ilu użytkowników zostało nim objętych. Nie wyjaśniono również, czy nowy przycisk zostanie oficjalnie udostępniony wszystkim użytkownikom tej platformy społecznościowej.

Twitter z nową funkcją modyfikowania ustawień odpowiedzi 

Na Twitterze od niemal dwóch lat autorzy wpisów mogą korzystać z opcji ukrywania komentarzy i odpowiedzi w swoich własnych wątkach. Od niedawna można również modyfikować ustawienia odpowiedzi na opublikowane wpisy.

Na początku lipca Twitter postanowił wycofać funkcję "Fleets", która pozwalała na tymczasowe zamieszczanie zdjęć lub filmików. Materiały były widoczne dla innych przez 24 godziny. Funkcja bardzo przypominała Instagram Stories i została wprowadzona w listopadzie 2020 roku.

Więcej o: