Oszustwo "na Orlen". Spółka ostrzega przed mailami od przestępców

"Autorzy mailingów i publikacji online podszywają się m.in. pod program dla akcjonariuszy indywidualnych PKN Orlen- 'ORLEN w Portfelu'. Wykorzystują, również wizerunek Koncernu zachęcając do inwestowania w kryptowaluty lub proponując fałszywe inwestycje w handel ropą i gazem" - ostrzega spółka.

- Apelujemy o szczególną ostrożność. Te informacje nie są w żaden sposób związane z PKN Orlen. Nie wysyłamy żadnych mailingów do klientów, zachęcających do inwestowania w instrumenty finansowe - powiedział Zbigniew Leszczyński, wiceprezes Orlenu cytowany przez portal money.pl

Zobacz wideo Daniel Obajtek. Portret człowieka sukcesu

Oszustwo "na Orlen"

Jak poinformowała spółka, PKN Orlen nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji, wszelkie tego typu próby kontaktu należy uznać za oszustwo i nie wiązać z koncernem. Dodatkowo jedynym serwisem opisującym zasady funkcjonowania programu "ORLEN w Portfelu" jest strona: www.orlenwportfelu.pl. "Wszelkie wysyłane przez osoby podszywające się pod koncern wiadomości e-mail z podrobionym regulaminem tego programu, nie są powiązane z PKN Orlen" - czytamy w komunikacie

Koncern poinformował, iż podejmuje na bieżąco odpowiednie kroki prawne, aby możliwie najszybciej zablokować i usunąć z sieci serwisy, domeny i fanpage w mediach społecznościowych, z których pochodzą oferty. PKN Orlen zaapelował o ignorowanie podejrzanych wiadomości lub zgłaszanie ich organom ścigania i przesyłanie informacji o tego typu treściach na adres e-mail: media@orlen.pl.

Rekordowe wyniki Orlenu

W czwartek państwowy gigant opublikował wyniki za drugi kwartał 2021 roku. Zysk netto okazał się rekordowy i wyniósł 2,2 mld zł. Po tej informacji, w czwartek rano kurs Orlenu na warszawskiej giełdzie rósł o ponad 3 proc. Po południu wzrost wyhamował do niecałych 2 proc. Obecnie cena akcji Orlenu wynosi ponad 70 zł. Jednak w ubiegłym roku, po ostrych spadkach, kurs zszedł nawet poniżej 40 zł.

Więcej o: