Bon turystyczny na kolejne lata? Wiceminister gospodarki: To ogromny stymulator rozwoju turystyki

Na całym świecie turystyka została szczególnie dotknięta przez pandemię koronawirusa. Wszystkie osoby z branży z niepokojem śledziły i wciąż śledzą doniesienia o najnowszych obostrzeniach związanych z COVID-19. W Polsce bon turystyczny okazał się strzałem w dziesiątkę - tak twierdzi wiceminister gospodarki, który nie wyklucza kolejnych takich bonów w przyszłości.

"Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19" - podaje Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Polski Bon Turystyczny. Na wakacje wyjeżdżają rodziny, które do tej pory nie miały na to pieniędzy

Wiceminister gospodarki Andrzej Gut-Mostowy w rozmowie z Onetem poruszył temat polskiego bonu turystycznego, który jego zdaniem miał bardzo pozytywny wpływ na wiele obszarów. Zwrócił przede wszystkim uwagę na to, że "wiele polskich rodzin, które do tej pory nie mogły pozwolić sobie na wypoczynek z dziećmi, mają już tegoroczne wakacje za sobą".

Jego zdaniem Polski Bon Turystyczny ma również wpływ na politykę społeczną. - Przekroczyliśmy próg 1 mld zł, który został wprowadzony na rynek dzięki bonowi turystycznemu. To ogromny stymulator rozwoju turystyki, szczególnie jeśli chodzi o turystykę dzieci i młodzieży - mówił Andrzej Gut-Mostowy.

Bon turystycznyNa co można wykorzystać bon turystyczny? Nie wszędzie nim zapłacisz

Polski Bon Turystyczny w kolejnych latach? Wiceminister gospodarki odpowiada

Andrzej Gut-Mostowy, zapytany o możliwość przedłużenia bonu turystycznego na kolejne lata, nie wykluczył tego pomysłu. - Jeżeli okaże się to konieczne, to na jesieni przystąpimy do prac przedłużających ważność bonu turystycznego. Obecnie program trwa do końca marca 2022 roku. Natomiast jeśli chodzi o programowanie na przyszłość to rekomendujemy w MRPiT stworzenie takiego, programu, który będzie dalej łączyć ważne elementy polityki społecznej i wsparcie branży turystycznej - mówił.

bon turystyczny, wakacje, zdjęcie ilustracyjneGdzie można zrealizować bon turystyczny? Lista nie obejmuje wszystkich miast

Polski Bon Turystyczny wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Więcej o: