Dwa rankingi, dwaj najbogatsi ludzie świata. Jeff Bezos i Bernard Arnault idą łeb w łeb

Jeff Bezos i Bernard Arnault to najbogatsze osoby na świecie. Rankingi "Forbesa" i Bloomberga wskazują na dwie różne osoby.
Zobacz wideo Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Magazyn "Forbes" już od 1987 roku prowadzi listę najbogatszych ludzi na świecie. Podobną listę od kilku lat prezentuje również agencja Bloomberg. Oba rankingi są aktualizowane w czasie rzeczywistym i obliczają majątek miliarderów według własnych metod. Dlatego lista "Forbesa" czasem pokazuje inne dane, niż lista Bloomberga, jednak dziś mamy do czynienia z niecodziennym zjawiskiem - obie listy pokazują dwie różne najbogatsze osoby na świecie.

Bill and Melinda Gates DivorceBill Gates w wywiadzie o rozwodzie z Melindą: Bardzo smutny kamień milowy

Bezos i Arnault najbogatsi na świecie

Według agencji Bloomberg (stan na 8 sierpnia 2021 r.) pierwsze miejsce zajmuje Jeff Bezos z majątkiem szacowanym na 194 miliardy dolarów. Jeszcze kilka miesięcy temu założyciel Blue Origin mógł cieszyć się fortuną przekraczającą kwotę 200 miliardów dolarów. Zgodnie z tym zestawieniem, drugie miejsce zajmuje właściciel SpaceX Elon Musk z majątkiem wycenianym na 190 miliardów dolarów, a podium zamyka Bernard Arnault - francuski biznesmen oraz prezes koncernu LVMH. Agencja Bloomberg szacuje jego majątek na 175 miliardów dolarów.

Teraz przyjrzyjmy się drugiemu zestawieniu. Magazyn "Forbes" podaje, że najbogatszym człowiekiem świata jest Bernard Arnault - tutaj jego majątek wyceniono na 197,5 miliarda dolarów (stan na 8 sierpnia 2021 r.). Zaraz za francuskim biznesmenem jest Jeff Bezos z majątkiem oszacowanym na 193,3 miliarda dolarów. Natomiast Elon Musk jest na trzecim miejscu - fortuna szefa SpaceX została wyceniona przez "Forbes" na 182,1 miliarda dolarów.

Bloomberg i "Forbes" stosują własne metodologie obliczania majątków miliarderów. Fortuny bogaczy zmieniają się praktycznie codziennie, gdyż ich rozmiar częściowo zależy od giełdowych kursów. To oznacza, że według dwóch niezależnych rankingów aktualnie mamy dwóch najbogatszych ludzi świata, ale sytuacja może wkrótce ulec zmianie.

Mieszkania (zdjęcie ilustracyjne)Szykuje się rekord wszech czasów. Polacy masowo biorą kredyty hipoteczne

Jeff Bezos i Bernard Arnault - kim są?

Jeff Bezos jest założycielem firmy Blue Origin, która zajmuje się sektorem kosmicznym. Ta zyskała sławę m.in. dzięki zaangażowaniu się w rozwój turystyki kosmicznej. W połowie lipca bieżącego roku Bezos wykonał lot do krawędzi kosmosu. Blue Origin obecnie rywalizuje z Virgin Galactic i SpaceX o dominację w kosmosie.

Natomiast Bernard Arnault, zwany "królem luksusu", kontroluje grupę LVMH - francuski koncern zajmujący się dobrami luksusowymi i posiadający takie marki jak Louis Vuitton, Christian Dior, czy Tiffany & Co. Biznesmen jest także znanym kolekcjonerem sztuki. W latach 1999-2003 był właścicielem domu aukcyjnego Philips de Pury & Company.

Więcej o: