Bill Gates w wywiadzie o rozwodzie i pracy w fundacji. "Bardzo smutny kamień milowy"

Bill Gates przyznał, że jego rozwód z Melindą Gates to "bardzo smutny kamień milowy". W wywiadzie, którego udzielił Andersonowi Cooperowi z CNN, dodał, że oboje będą starali się utrzymać współpracę w fundacji.
Zobacz wideo Tak Bill Gates wyobrażał sobie przyszłość w 1999 roku. Skąd on to wiedział? [TOPtech]

Bill Gates, filantrop, jeden z najbogatszych ludzi na świecie i współzałożyciel Microsoftu, wypowiedział się w mediach po raz pierwszy od czasu rozwodu z żoną, który formalnie zakończył się w poniedziałek. W rozmowie z Andersonem Cooperem z CNN Gates zdradził nieco szczegółów na temat przyszłości fundacji Bill & Melinda Gates, a także znajomości z Jeffreyem Epsteinem.

Gates wypowiada się po raz pierwszy po rozwodzie

Bill Gates przyznał, że rozwód to "z pewnością bardzo smutny kamień milowy, bo Melinda to świetna osoba". Gates dodał, że cały czas ma kontakt z byłą już żoną i pracuje wraz z nią w ramach założonej przez nich w 2000 roku fundacji Bill & Melinda Gates Foundation.

Miliarder stwierdził również, że kontynuowanie współpracy będzie "najlepszą rzeczą dla fundacji". Dodał, że "Melinda ma niesamowitą siłę, aby sprawiać, że fundacja będzie coraz lepsza".

W dalszej części rozmowy Cooper dopytywał, czy to prawda, że - jak donosiły dzienniki "The Wall Street Journal" i "The New York Times" - znajomość Billa Gatesa z Jeffreyem Epsteinem martwiła Melindę Gates i wpłynęła na decyzję o rozwodzie. Epstein to amerykański finansista i milioner, który w 2019 został zatrzymany m.in. pod zarzutami molestowania seksualnego dzieci i sutenerstwa nieletnich. Zmarł w sierpniu 2019 roku. Jak wynika z oficjalnych informacji, milioner popełnił samobójstwo w areszcie.

Bill Gates przyznał, że faktycznie spotkał się "na kilku obiadach" z Jeffreyem Epsteinem, bo ten - jak wcześniej zapowiadał - miał zorganizować "wielomiliardową pomoc dla światowego zdrowia przy wykorzystaniu kontaktów, które posiadał". "Gdy tylko wydało się, że to nieprawda, ta znajomość się zakończyła" - dodał Gates. Współzałożyciel Microsoftu skwitował, że kontaktowanie się z Jeffreyem Epsteinem było "ogromnym błędem".

Więcej o: