Wiceminister rozwoju traci stanowisko. Kornecka: Został odwołany jeden z najmądrzejszych ludzi w kraju

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Robert Tomanek nie pełni już swojej funkcji. Jak poinformował resort, "w związku z przekształceniem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w Ministerstwo Rozwoju i Technologii obecnie trwa proces reorganizacji struktury urzędu i niezbędne były również zmiany na stanowiskach kierowniczych".

We wtorek premier Mateusz Morawiecki powołał na wiceministerialne stanowiska w resorcie rozwoju i technologii Olgę Semeniuk, Andrzeja Guta-Mostowego, Marka Niedużaka i Grzegorza Piechowiaka.

Andrzej Gut-Mostowy i Grzegorz Piechowiak byli wśród wiceministrów, którzy w ubiegłym tygodniu zrezygnowali ze swoich stanowisk w związku z dymisją wicepremiera Jarosława Gowina.

Premier Mateusz Morawiecki i Andrzej Gut-MostowyAndrzej Gut-Mostowy i Grzegorz Piechowiak zostaną w MRiT

Okazuje się, że to niejedyna zmiana. Jak informuje tvn24.pl, odwołany został wiceminister Robert Tomanek, który pełnił funkcję podsekretarza stanu od 2020 r. Resort przekazał, że zmiana miała związek z "procesem reorganizacji struktury urzędu". "Niezbędne były również zmiany na stanowiskach kierowniczych" - stwierdzono.

Zobacz wideo Duda wręcza dymisję Gowinowi. "Bardzo przykra sytuacja"

Kornecka: Odszedł z rządu, a raczej został odwołany

"Jeden z najmądrzejszych ludzi w tym kraju odszedł z rządu, a raczej został odwołany. Całe szczęście, bo jego mądrość będzie służyć Polsce znacznie lepiej poza murami nowego Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Robercie, dziękuję za każdy dzień pracy z Tobą! To był zaszczyt!" - napisała na Twitterze Anna Kornecka z Porozumienia, która w sierpniu także została zdymisjonowana z wiceministerialnej funkcji.

Robert Tomanek jest doktorem habilitowany nauk ekonomicznych, byłym rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przed pracą w resorcie rozwoju był m.in. przedstawicielem prezydenta Andrzeja Dudy w Komisji Nadzoru Finansowego, zasiadał w radzie nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Węglokoksu i Polskiego Radia Katowice.

"Od 1998 roku zrealizował samodzielnie, bądź we współautorstwie, ponad 30 zamawianych prac badawczo-wdrożeniowych dotyczących m.in. restrukturyzacji przedsiębiorstw transportowych, polityki i strategii rozwoju transportu w regionach i miastach, a także optymalizacji gospodarki transportowej w sektorze publicznym" - tak o dorobku byłego wiceministra informował resort.

27.06.2021, Warszawa, kongres wyborczy PorozumieniaResort rozwoju i technologii traci dział "praca". Pokłosie dymisji Gowina

W ubiegłym tygodniu rozporządzeniem rządu utworzono Ministerstwo Rozwoju i Technologii - w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Kwestie związane z rynkiem pracy przeniesiono do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Więcej o: