Wiceminister rozwoju traci stanowisko. Kornecka: Został odwołany jeden z najmądrzejszych ludzi w kraju

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Robert Tomanek nie pełni już swojej funkcji. Jak poinformował resort, "w związku z przekształceniem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w Ministerstwo Rozwoju i Technologii obecnie trwa proces reorganizacji struktury urzędu i niezbędne były również zmiany na stanowiskach kierowniczych".

We wtorek premier Mateusz Morawiecki powołał na wiceministerialne stanowiska w resorcie rozwoju i technologii Olgę Semeniuk, Andrzeja Guta-Mostowego, Marka Niedużaka i Grzegorza Piechowiaka.

Andrzej Gut-Mostowy i Grzegorz Piechowiak byli wśród wiceministrów, którzy w ubiegłym tygodniu zrezygnowali ze swoich stanowisk w związku z dymisją wicepremiera Jarosława Gowina.

Okazuje się, że to niejedyna zmiana. Jak informuje tvn24.pl, odwołany został wiceminister Robert Tomanek, który pełnił funkcję podsekretarza stanu od 2020 r. Resort przekazał, że zmiana miała związek z "procesem reorganizacji struktury urzędu". "Niezbędne były również zmiany na stanowiskach kierowniczych" - stwierdzono.

Zobacz wideo Duda wręcza dymisję Gowinowi. "Bardzo przykra sytuacja"

Kornecka: Odszedł z rządu, a raczej został odwołany

"Jeden z najmądrzejszych ludzi w tym kraju odszedł z rządu, a raczej został odwołany. Całe szczęście, bo jego mądrość będzie służyć Polsce znacznie lepiej poza murami nowego Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Robercie, dziękuję za każdy dzień pracy z Tobą! To był zaszczyt!" - napisała na Twitterze Anna Kornecka z Porozumienia, która w sierpniu także została zdymisjonowana z wiceministerialnej funkcji.

Robert Tomanek jest doktorem habilitowany nauk ekonomicznych, byłym rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przed pracą w resorcie rozwoju był m.in. przedstawicielem prezydenta Andrzeja Dudy w Komisji Nadzoru Finansowego, zasiadał w radzie nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Węglokoksu i Polskiego Radia Katowice.

"Od 1998 roku zrealizował samodzielnie, bądź we współautorstwie, ponad 30 zamawianych prac badawczo-wdrożeniowych dotyczących m.in. restrukturyzacji przedsiębiorstw transportowych, polityki i strategii rozwoju transportu w regionach i miastach, a także optymalizacji gospodarki transportowej w sektorze publicznym" - tak o dorobku byłego wiceministra informował resort.

W ubiegłym tygodniu rozporządzeniem rządu utworzono Ministerstwo Rozwoju i Technologii - w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Kwestie związane z rynkiem pracy przeniesiono do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Więcej o: