Wałbrzych. Nie żyje 39-letni lekarz. Niedzielski: Prokuratura już podjęła działania

W weekend zamarł 39-letni anestezjolog ze szpitala w Wałbrzychu, który w ubiegłym tygodniu przepracował 115 godzin. - Przyjrzymy się temu przypadkowi - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Prokuratura już podjęła działania, bo jest prowadzone postępowanie w tej sprawie. My oczywiście też przy pomocy naszych służb kontrolnych przyjrzymy się temu przypadkowi. Nie chciałabym przesądzać w tej chwili, kiedy jesteśmy chwilę po tej tragedii, bo tak to trzeba nazwać, przesądzać co było przyczyną. My zbadamy tę sprawę i odniesiemy się do tego - przyznał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski, cytowany przez "Dziennik Wałbrzych".

Zobacz wideo Fiałek: Po pandemii wielu medyków wyemigruje. To będzie tragedia większa niż COVID-19

Nie żyje 39-letni lekarz. Prokuratura bada sprawę

Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu. Śledczy będą badać wszystkie okoliczności tragedii. Jednym z wątków może być ten dotyczący przepracowania.

Jak pisaliśmy w Next.gazeta.pl, przez trudną sytuację kadrową pracujący w wałbrzyskim szpitalu lekarze pracują ponad miarę. W czasie rozmowy z Polsat News, jeden z pracowników przekazał, że już teraz w placówce brakuje lekarzy oraz pielęgniarek, a wkrótce problem może pojawić się także na SOR.

Lekarz - zdjęcie ilustracyjneWałbrzych. Lekarz, który przepracował w ciągu tygodnia 115 godzin, nie żyje

Z informacji, które udało się uzyskać Polsatowi, wynika, że w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu pracowało do niedawna sześcioro anestezjologów. W miniony weekend zmarł jeden ze specjalistów. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu bada sprawę jego śmierci.

39-letni lekarz zmarł w domu, po tym jak w ciągu tygodnia przepracował 115 godzin (pełny tydzień liczy 168 godzin). Oznacza to, że mężczyzna przez tydzień pracował dzień w dzień średnio po blisko 16,5 godziny.

Adam NiedzielskiKoronawirus w Polsce. Niedzielski o powrocie do trzech stref obostrzeń

Polsat News rozmawiał z personelem wałbrzyskiego szpitala i dowiedział się, że niektórzy lekarze pracują nawet po około 400 godzin w miesiącu, a średnia przepracowanych godzin medyków wynosi ok. 250 godzin.

Więcej o: