Ekipa zostanie na lodzie? Krakowski przedsiębiorca chce zastrzec nazwę "Lody Ekipa"

Roman Hodurek, krakowski przedsiębiorca z branży lodziarskiej, chce zastrzec nazwę "Lody Ekipa" w Urzędzie Patentowym. Jeśli wniosek biznesmena zostanie zatwierdzony, zakazane będzie sprzedawanie produktów o nazwie "Lody Ekipa" w sklepach oraz hurtowniach.

O sprawie donoszą Wirtualnemedia.pl. Jak ustalił portal, w biuletynie Urzędu Patentowego z 16 sierpnia znalazł się wniosek Romana Hodurka, krakowskiego przedsiębiorcy prowadzącego z rodziną biznes związany z produkcją i sprzedażą lodów. Biznesmen wniósł o rejestrację znaku słownego "Lody Ekipa". Hodurek chce zastrzec tę nazwę w odniesieniu m.in. do lodów, sorbetów, lizaków mrożonych, jogurtów mrożonych czy mrożonych ciast i tortów jogurtowych.

Zobacz wideo Friz pokazują gdzie spędza wakacje z Wersow. Hotel robi ogromne wrażenie

Co dalej z lodami Ekipa? Możliwy "potężny cios dla Ekipy Friza oraz firmy Koral"

"Jeśli Urząd Patentowy zatwierdzi wniosek Romana Hodurka, zakazane będzie sprzedawanie produktów o nazwie 'Lody Ekipa' w sklepach ani hurtowniach, Co więcej, nie będzie można ich promować w internecie i social mediach, w telewizji, prasie i radiu. Dodatkowo zabronione może być wykorzystywanie nazwy w programach lojalnościowych, motywacyjnych i promocyjnych. W praktyce oznaczałoby to potężny cios dla Ekipy Friza oraz firmy Koral, która od marca tego roku razem z grupą z Karolem 'Frizem' Wiśniewskim na czele sprzedaje smakołyki nazwane właśnie 'Lody Ekipa'" - czytamy. 

Jak przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl w czwartek rzecznik Urzędu Patentowego RP Adam Taukert do chwili obecnej do Urzędu nie wpłynął żaden sprzeciw. Urząd czeka na ich wpływ przez trzy miesiące od daty złożenia wniosku o rejestrację znaku słownego.

Szef marketingu firmy Koral odmówił wypowiedzi portalowi Wirtualnemedia.pl, tłumacząc się urlopem. Przedstawiciele Ekipy Friza do momentu publikacji tekstu nie odpowiedzieli na pytania portalu Wirtualnemedia.pl

Lody Ekipa hitem sprzedaży

Po wejściu lodów na rynek w marcu 2021 r. produkt okazał się hitem sprzedaży. Lody sprzedawane w sklepie za 2 zł na serwisach aukcyjnych osiągały ceny po kilkadziesiąt złotych. Niektóre licytacje produktu, a czasem samego papierka po lodach, przekraczały 200 tys. złotych. 

- Zamówienia napływają lawinowo z całej Polski, zarówno ze strony sieci handlowych, jak i niezależnych punktów sprzedaży. Lody Ekipy sprzedają się co najmniej 300 procent lepiej niż jakiekolwiek wcześniejsze nowości produktowe w przeszło 40-letniej historii tej firmy. Nieprawdopodobny popyt skłonił nas do uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej, która pozwoli wytwarzać ok. 1 mln sztuk lodów na dobę. Nadal pracujemy również nad poprawą dostępności poprzez poszerzenie kanałów dystrybucji - mówił dla wirtualnemedia.pl Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu w firmie Koral

Nie tylko lody. Ekipa promuje rollercoaster

W ramach sektora atrakcji Aqualantis w parku rozrywki Energylandia został otwarty rollercoaster Ekipa Light Explorers. Na zewnątrz wiszą więc grafiki, które prezentują jej członków. Dla turystów nowa atrakcja jest dostępna od 14 lipca.

Wybierz się w niezwykłą podróż przez stare wykopaliska Aqualantis. Wejdź do starej latarni morskiej i rozpocznij swoją nową przygodę. Wkrocz do starożytnej maszyny i podróżuj w czasie tam i z powrotem.

- napisano w opisie rollercoastera.

Więcej o: