Visa i Nest Bank wprowadzają w Polsce Visa Mobile. Pierwsza taka usługa na świecie. "Rewolucja"

Visa i Nest Bank testują Visa Mobile - nową metodę płatności. Aby z niej skorzystać, wystarczy podać numer telefonu i zatwierdzić płatność w aplikacji mobilnej Nest Banku. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wdrożono usługę.
Zobacz wideo Inflacja pożera oszczędności. Iwuć: „Lokaty bankowe to gwarantowana strata". Gdzie trzymać pieniądze?

Visa Mobile to nowa metoda płatności, wprowadzana wspólnie przez amerykańską spółkę Visa i Nest Bank, która pozwala na jeszcze sprawniejsze zakupy w internecie. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym usługa została wdrożona. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o wyeliminowaniu konieczności ręcznego wprowadzania danych z karty czy podawania pełnego hasła do logowania.

Nest Bank zintegrował się z Visa Mobile i oferuje nową usługę wybranym klientom, którzy wcześniej zapisali się do pilotażu. Test potrwa do 30 września, a na przełomie roku Visa Mobile zostanie udostępniona wszystkim klientom Nest Banku.

BLIKRusza BLIK zbliżeniowy. Będzie dostępny w tych bankach [LISTA]

Visa Mobile. Można płacić numerem telefonu

Aby zarejestrować się w usłudze Visa Mobile, wystarczy przejść do aplikacji mobilnej Nest Banku, wybrać menu "Karty" i kliknąć "Dodaj kartę do Visa Mobile". Następnie należy przepisać kod, który zostanie wysłany w mailu i zatwierdzić hasłem.

Podczas płatności w sklepie internetowym należy wybrać metodę płatności Visa Mobile, podać numer telefonu i zatwierdzić transakcję hasłem w aplikacji mobilnej Nest Banku. Jak wyjaśniono w komunikacie prasowym banku, płatność może zająć nawet mniej niż 20 sekund. Sposób działania Visa Mobile przypomina zatem płatności BLIK-iem.

"Visa Mobile to rewolucja na rynku płatniczym. Nie tylko skraca czas płacenia, ale przede wszystkim jest w pełni bezpieczna dzięki wykorzystaniu tokenizacji, czyli zamiany wrażliwych danych karty na unikatowy ciąg cyfr. To odpowiedź Visy na wciąż rosnącą popularność zakupów w internecie" - powiedziała dr Karolina Mitraszewska z zarządu Nest Banku, cytowana w komunikacie. "Nasi klienci doceniają możliwość przyjaznych i bezpiecznych płatności realizując transakcje przez Internet. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić Visa Mobile jako pierwsi na świecie" - dodała.

Amazon OneKiedyś uścisk, teraz odcisk dłoni. Amazon płaci za jej skan 10 dolarów

Visa Mobile ma ograniczyć ryzyko odrzucenia płatności

Usługa Visa Mobile jest bezpieczną metodą płatności, opartą na usłudze Click to Pay (czyli: kliknij, aby zapłacić). Wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC), stanowiący punkt odniesienia dla płatności kartą w internecie. Metody płatności zgodne z SRC są proste w obsłudze dla klienta i łatwe we wdrożeniu przez dostawców. Standard SRC ma się także przyczynić do niższego odsetka odrzuconych płatności i zmniejszenia liczby transakcji oszukańczych. Warto podkreślić, że Visa Mobile to płatność kartą, zatem w razie potrzeby klient ma prawo skorzystać z chargebacku.

"Dzięki Visa Mobile płatności kartą w internecie stają się jeszcze bardziej zbliżone pod względem wygody do transakcji kartowych w sklepach stacjonarnych, a do tego pozostają bezpieczne" - powiedział Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce, cytowany w komunikacie. "Jestem dumny z tego, że projekt Visa Mobile był wspierany lokalnie przez zespół Studia Innowacji Visa w Warszawie z myślą o polskich konsumentach, którzy są bardzo otwarci na zakupy online i na różne metody płatności. Jednocześnie wierzę, że nasze rozwiązanie ma duży potencjał rozwoju na innych rynkach, na których jesteśmy obecni" - dodał.

Więcej o: