Ruch zerwał umowę z Żabką. Nieoficjalnie: Dostawa prasy była nieopłacalna

Ruch zakończył współpracę z siecią Żabka. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Press", dystrybucja prasy do punktów sieci była dla kolportera nieopłacalna.
Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

Zerwanie umowy oznacza, że w sklepach sieci Żabka, które obsługiwał Ruch, obecnie nie ma w sprzedaży żadnej prasy. Dotyczy to około 2 tys. punktów - informuje "Press". Żabka posiada w całej Polsce około 7 tys. sklepów, ale część z nich korzysta z usług innych kolporterów. Zarząd Ruchu podjął decyzję o zerwaniu współpracy. Dystrybucja prasy do sklepów sieci Żabka była dla tego kolportera nieopłacalna - dowiedział się "Press".

"Informujemy, że umowa z dostawcą prasy Ruch S.A. wygasa w październiku br. W wybranych sklepach Żabka nastąpiło chwilowe ograniczenie dostępności niektórych tytułów. Staramy się, aby proces zmiany dystrybutora prasy przebiegał jak najszybciej i zapewniamy, że wszystkie dotychczasowe tytuły będą dostępne w całej sieci. Przepraszamy klientów za niedogodności" - powiadomiło nas biuro prasowe Żabka Polska.

Kiosk Ruchu PKN Orlen przejmuje Ruch. Koncern paliwowy wchodzi w usługi kurierskie

Orlen przejął Ruch. Inwestycja w usługi kurierskie

W 2020 roku 65 proc. akcji Ruchu zostało przejęte przez Orlen. Jak zapowiedział Daniel Obajtek, Ruch miał być inwestycją ułatwiającą wejście w rynek usług kurierskich. W czerwcu bieżącego roku nastąpiło otwarcie pierwszego sklepu Orlen w Ruchu.

Spółka chce do końca 2021 roku otworzyć w sumie 40 takich placówek w całej Polsce, a docelowo będzie około 900 takich punktów. Do 2030 roku koncern chce zainwestować w rozwój działalności detalicznej ok. 11 miliardów złotych. W sklepach Orlen w Ruchu można kupić m.in. kawę, hot-dogi oraz wiele innych produktów gastronomicznych znanych ze Stop Cafe, a także prasę.

'Orlen w Ruchu' Orlen sprzedaje hot-dogi już nie tylko na stacjach. Obajtek otworzył pierwszy sklep

Grupa kapitałowa Ruch SA w 2020 roku zanotowała 18,1 milionów złotych zysku netto wobec 56,8 milionów złotych straty rok wcześniej. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły 611,9 milionów złotych.

Więcej o: