Białe miasteczko 2.0. Szaraniec: Jeśli nadejdzie czwarta fala, system się zawali

Na najbliższą sobotę zaplanowano wielki protest pracowników ochrony zdrowia. - Miały zostać wprowadzone mechanizmy, które miały naprawić system ochrony zdrowia. Nic takiego nie zostało zrobione - mówił w środowym "Studiu Biznes" Wojciech Szaraniec, przewodniczący Porozumienia Rezydentów. Posłuchaj fragmentu programu.

Manifestacja rozpocznie się w sobotę o godz. 12:00 na placu Krasińskich w Warszawie. "Czas zaprotestować przeciwko pozorowanym reformom, działaniom doraźnym i chaotycznym, pustym obietnicom. Czas wspólnie walczyć o godne warunki pracy, uczciwe wynagradzanie pracowników ochrony zdrowia, o lepsze perspektywy dla młodych kadr" - napisała Naczelna Izba Lekarska. Jak dodała, samorząd lekarski upomina się o to od dawna. "Gdy cierpliwość się wyczerpuje, trzeba wyjść na ulicę i bezpośrednio odwołać się do szerokiej opinii publicznej, by uświadomić jej, jak trudna jest sytuacja polskiej ochrony zdrowia, kto za ten stan faktycznie odpowiada i jak można temu zaradzić" - czytamy w komunikacie.

W środowym "Studiu Biznes" Wojciech Szaraniec, przewodniczący Porozumienia Rezydentów tłumaczył że brak zmian odbije się znów na pacjentach w obliczu czwartej fali koronawirusa. Posłuchaj fragmentu rozmowy.

Zobacz wideo Przewodniczący Porozumienia Rezydentów o ochronie zdrowia: Musimy coś zrobić. To jest ostatni moment
Więcej o: