81 proc. Polaków chce Polski w Unii Europejskiej. Co na to Janusz Kowalski? [SONDAŻ]

Czy Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej? Na to pytanie odpowiedzieli ankietowani w sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. 81 proc. badanych jest zdecydowanie na tak.

Jak czytamy na łamach portalu tvn24.pl, na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 pracownia Kantar przeprowadziła sondaż, w którym zadano pytanie: "Czy Pana(i) zdaniem Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej?".

Zobacz wideo Czy Polska pójdzie drogą Wielkiej Brytanii? Komentarz do słów marszałka Terleckiego

"Odpowiedzi 'zdecydowanie tak' i 'raczej tak' udzieliło 81 procent ankietowanych, a 'zdecydowanie nie' i 'raczej nie' - 7 procent respondentów. 12 procent badanych uczestników nie ma zdania" - czytamy.

Janus KowalskiJanusz Kowalski znowu twierdzi, że Polska traci w Unii. Jest reakcja KE

Janusz Kowalski o Polsce w UE. Komisja Europejska reaguje

Niedawno rozważenia na temat "rzetelnej oceny czy ścieżka brytyjska nie jest dla Polski lepsza" prowadził poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, poseł Kowalski napisał na Twitterze, że Polska traci finansowo będąc w Unii Europejskiej. Swój post zamieścił tuż po szeroko komentowanej wypowiedzi Ryszarda Terleckiego na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. - Powinniśmy myśleć nad tym, w jaki sposób możemy jak najbardziej współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii. Ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia - mówił wicemarszałek Sejmu. - Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli - podkreślał w Karpaczu Terlecki.

Ryszard TerleckiTerlecki nie wyklucza polexitu. "Brytyjczycy odwrócili się i wyszli"

Poseł Solidarnej Polski wymienił na Twitterze rzekome wady członkostw Polski w Unii Europejskiej. "1. Polska traci finansowo na członkostwie w UE (vide koszty polityki klimatycznej). 2. Niemcy, których partnerem nr 1 jest Rosja, rządzą w UE (vide Nord Stream). 3. KE łamie unijne traktaty (vide ataki na PL)" - napisał. "Czas na rzetelną ocenę czy ścieżka brytyjska nie jest dla PL lepsza" - dodał. 

Jego wpis spotkał się z reakcją warszawskiego biura Komisji Europejskiej. "Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że Polska traci finansowo na członkostwie w UE? Zestawienie transferów finansowych pomiędzy Polską a budżetem UE wskazuje na tendencję dokładnie odwrotną. Tutaj link do wszystkich transferów" - napisał oddział KE w Polsce, zamieszczając w tweecie link do wyliczeń Ministerstwa Finansów.

Więcej o: