Via Carpatia. Podpisano umowę na odcinek między Iskrzynią a Miejscem Piastowym

GDDKiA podpisała umowę na budowę odcinka drogi ekspresowej S19 między Iskrzynią a Miejscem Piastowym. Odcinek o długości ponad 10 kilometrów jest fragmentem trasy Via Carpatia, która ma być gotowa w 2026 roku.
Zobacz wideo W Norwegii powstaje podwodna autostrada. Koszt inwestycji to 16-krotność budżetu na polskie drogi

Drogowcy podpisali umowę na realizację kolejnego odcinka trasy S19, która jest fragmentem międzynarodowej drogi Via Carpatia. Fragment między Iskrzynią a Miejscem Piastowym będzie miał ponad 10 kilometrów długości.

W województwie podkarpackim w realizacji jest dziewięć odcinków trasy Via Carpatia o łącznej długości 84,5 kilometrów. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones. Wartość umowy wynosi 365 milionów złotych.

Budowa S19, zdjęcie ilustracyjne Via Carpatia. Obwodnica Bielska Podlaskiego do 2025 roku, podpisano umowę

Via Carpatia. Powstanie nowy odcinek drogi ekspresowej S19

Wybudowany zostanie nowy odcinek drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym, po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, wraz z pasem awaryjnym. Powstaną dwa węzły drogowe: Iskrzynia i Miejsce Piastowe. Węzeł Iskrzynia połączy drogę ekspresową S19 z drogą krajową numer 19 i drogą powiatową numer 1973R, natomiast węzeł Miejsce Piastowe stanowić będzie połączenie z drogą krajową numer 28.

Obecny na podpisaniu kontraktu wiceminister infrastruktury Rafał Weber powiedział, że kierowcy niedługo poznają efekty prac. Zapowiedział, że jeszcze w tym roku zostaną oddane do użytku pierwsze odcinki S19 na Podkarpaciu.

Bramki na A4 Nowe stawki opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków. Już od października

Cały polski odcinek trasy Via Carpatia ma być gotowy w 2026 roku. Trasa ta będzie jednym z europejskich korytarzy północ-południe. Via Carpatia połączy Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Bułgarię, Rumunię oraz Grecję.

Więcej o: