Właściciel sieci Play przejął UPC Polska. Transakcja warta 7 mld złotych

Operator sieci Play postanowił połączyć siły z dostawcą internetu światłowodowego UPC. Przejęcie warte siedem miliardów złotych ma poprawić dostęp do sieci w Polsce.

Spółka P4, operator sieci Play, należący do francuskiego koncernu telekomunikacyjnego Iliad, podpisała 22 września umowę nabycia 100 proc. udziałów UPC Polska. Firma będącą częścią amerykańskiego koncernu Liberty Global plc, ma zostać przejęta za 7 mld zł. Transakcja wymaga zgody Komisji Europejskiej.

Zobacz wideo Apple jedynie kopiuje od innych? Bzdura. Te trzy urządzenia zmieniły świat technologii [TOPtech]

Przejęcie operatora oferującego dostęp do światłowodowego internetu i telewizji nie jest zaskoczeniem, bo obie firmy od lat współpracują w zakresie oferty na telefonię komórkową. Transakcja ma przyspieszyć ekspansję P4 na rynku usług internetu stacjonarnego. 

- Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. Play i UPC połączą swoje siły - powiedział Jean Marc Harion, Prezes Zarządu Play.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Orange i Play na oku UOKiK. Za włączanie dodatkowych usług bez zgody

Play przejmuje UPC. "Liczymy na transofrmację gospodarki"

- Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i Iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce - stwierdził Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy Iliad.

- Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił i powitanie pracowników UPC w rodzinie Play i iliad po uzyskaniu wymaganych zgód - dodał. 

Play wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Virgin Mobile Polska Play o krok od przejęcia Virgin Mobile Polska. Firma złożyła wniosek do UOKiK

Więcej o: