Pożądane umiejętności w CV barmana. Przykłady

Jak napisać skuteczne CV dla barmana? Jakie umiejętności są pożądane na tym stanowisku? Oto przykłady umiejętności, które powinny znaleźć się w CV barmana.

W CV powinny znaleźć się dane osobowe, doświadczenie zawodowe czy ukończone szkoły. Wiele osób zapomina jednak o tym, że istotne rubryką są także posiadane umiejętności. Wpisanie odpowiednich może okazać się kluczem do zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, a w konsekwencji znalezienie wymarzonej pracy. Dodatkowo w przypadku wielu stanowisk trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jakie umiejętności są najbardziej pożądane. Jakie są pożądane umiejętności w CV osoby aplikującej na stanowisko barmana?

Zobacz wideo Wynagrodzenia rosną szybciej niż inflacja? Nie zawsze. Ekspert tłumaczy

Barman. Czym zajmuje się osoba pracująca na tym stanowisku? 

Praca barmana wymaga wielu umiejętności, gdyż jest to osoba, która przez gości będzie postrzegana jako wizytówka danego lokalu. Poza szybką obsługą klientów musi on rozliczać płatności gotówkowe i bezgotówkowe, umieć przygotowywać drinki i koktajle, a także dbać o czystość baru. Barmani często rozmawiają z gośćmi. Pracodawcy są świadomi, że to właśnie od barmana bardzo często zależy, czy klient będzie zadowolony z lokalu i w przyszłości ponownie powróci w to samo miejsce. Dlatego też oczekują od osób aplikujących na to stanowisko wielu umiejętności. 

Pożądane umiejętności w CV barmana. Oto najważniejsze przykłady

Jeśli chodzi o wykształcenie, to w korzystnej sytuacji będą osoby, które ukończyły technikum gastronomiczne bądź szkołę wyższą związaną z gastronomią. Dodatkowo pod uwagę brane mogą być ukończone kursy barmańskie. Pozostałymi pożądanymi umiejętnościami mogą być także umiejętności obsługi komputera (zapisywanie i rozliczanie zamówień), ale także obsługa sprzętu, jak chociażby kasy fiskalnej czy ekspresów do kawy. Warto pamiętać o tym, że praca barmana nie ogranicza się do nalewania piwa. Powyżej wspominaliśmy o tym, że barmani bardzo często rozmawiają z klientami, więc pożądana umiejętnością będzie także znajomość języków obcych co najmniej w stopniu komunikatywnym. To, czy ta zdolność jest niezbędna zależy od tego, w jakim miejscu znajduje się lokal. W dużych miastach bądź w popularnych miejscowościach klientami barów bywają zagraniczni turyści. Taka informacja pozwoli pracodawcy wybrać osobę, która będzie pasować do profilu baru, klubokawiarni czy restauracji

CV. Barman. Jakie dodatkowe umiejętności powinien wpisać barman w CV?

Osoba na stanowisku barmana musi także posiadać szereg umiejętności miękkich. Jakie umiejętności w CV barmana warto wpisać? Jako że mają bezpośredni kontakt z klientami, osoby aplikujące na to miejsce pracy powinny być otwarte i komunikatywne, a także mieć wysoką kulturę osobistą. Niezbędne w pracy w tym zawodzie jest także podzielność uwagi, umiejętność pracy w stresie i pod presją czasu. W wielu lokalach pracodawcy będą także przychylniej patrzeć na osoby, dla których praca na tym stanowisku wiążę się z ich zainteresowaniami. Dlatego też w CV w rubryce umiejętności warto wspomnieć o ewentualnych sukcesach w konkursach barmańskich. 

Więcej o: