Protest pracowników Polska Press. Ekspertka TVP Info ma zostać wicenaczelną dwóch dzienników

- Nie zachowuje podstawowych zasad etyki dziennikarskiej, bezstronności, rzetelności i obiektywizmu - tak o planach powołania Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskie na stanowisko dwóch regionalnych dzienników pisze część dziennikarzy i pracowników Polska Press. W liście skierowanym Orlenu protestują przeciwko zatrudnianiu kobiety.

Część dziennikarzy i pracowników "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej", należących do Polska Press (Orlen), protestuje przeciw rzekomym planom zatrudnienia Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej, redaktor naczelnej serwisu Dzień Dobry Białystok, na stanowisko wicenaczelnej obu tytułów.

Do ogłoszenia nominacji ma dojść w piątek. Siewiereniuk-Maciorowska jest znana ze współpracy m.in. z TVP Info, TV Republika i portalem wPolityce.pl - donosi Onet. 

embed
Zobacz wideo Daniel Obajtek. Portret człowieka sukcesu

Ekspertka TVP Info ma pracować z dziennikach Orlenu

"Jest to osoba, która nigdy nie pracowała jako dziennikarz. Przez sześć lat prowadziła swój twór Dzień Dobry Białystok, który jest małym i mało znaczącym serwisem internetowym, o czym świadczy np. oglądalność kanału YouTube"

- napisali przeciwnicy kobiety w piśmie skierowanym do mediów oraz zarządu spółki.

"W artykułach, które publikuje w portalu ddb24.pl oraz na YouTube nie zachowuje podstawowych zasad etyki dziennikarskiej - bezstronności, rzetelności i obiektywizmu" - dodają. 

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen Obajtek w TVP. Trudnych pytań brak. "Idziemy w kierunku niemieckim"

"Do zwolnienia doszło w sposób, jakiego nigdy nie praktykowano"

Autorzy maila twierdzą też, że dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego jednego z tytułów zwolniono za przeciwstawienie się kandydaturze Siewiereniuk-Maciorowskiej. "Niespodziewanie, bezpodstawnie, ze swoim stanowiskiem zmuszony był pożegnać się zastępca redaktora naczelnego, który podpisał się pod listem i stanął murem za zespołem. Miał chwilę, by spakować rzeczy i opuścić redakcję. Do zwolnienia doszło w sposób, jakiego nigdy nie praktykowano w białostockim oddziale" - twierdzą autorzy listu. 

Siewiereniuk-Maciorowska na prośbę o komentarz skierowaną przez redakcję Onetu stwierdziła, że "nie jest pracownikiem Polski Press i nie widzi powodu, żeby odnosić się do protestu". Gazeta.pl również skierowała prośbę o komentarz do zainteresowanej, tekst zostanie zaktualizowany. 

Orlen przejął Polska Press

W marcu Orlen podpisał finalną umowę kupna grupy Polska Press. Oznacza to, że formalnie doszło do przejęcia wydawnictwa mającego 20 tytułów prasowych oraz portale, z których korzysta łącznie ponad 17 mln użytkowników.

W swoim portfolio paliwowy gigant ma łącznie  500 serwisów internetowych, w tym Naszemiasto.pl. 

Prezes NBP Adam Glapiński i prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Zdzisław Sokal podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej. Warszawa, 19 listopada 2018 NBP chce więcej złota. "Gdyby ktoś odłączył prąd systemowi finansowemu"

Więcej o: