Litr benzyny Pb95 za 6,19 zł na Orlenie. Obajtek obiecywał poniżej 6 zł za litr. Nie spełniło się

Na stacji Orlenu w Legnicy w woj. dolnośląskim za litr benzyny Pb95 trzeba zapłacić 6,19 zł. Za litr benzyny 98-oktanowej aż 6,49 zł. A jeszcze kilka dni temu prezes koncernu Daniel Obajtek deklarował, że robi wszystko, by na stacjach podstawowe paliwa kosztowały poniżej sześciu złotych za litr.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Rekord w Legnicy nawet 6,49 zł/litr benzyny i diesla! Gdzie jest premier Kaczyński, który kilka lat temu biegł z kanistrem, obiecując obniżkę akcyzy i niskie ceny paliw?

- spytał na Twitterze polityk Platformy Obywatelskiej Piotr Borys. W fotografii dołączonej do tweeta można zobaczyć pylon stacji Orlenu w Legnicy z cenami paliw. 

Jak widzimy na fotografii, cena paliwa Pb95 i zwykłego oleju napędowego wynosi 6,19 zł za litr, natomiast litr wysokooktanowego paliwa Verva kosztuje 6,49 zł zarówno dla silników benzynowych, jak i diesli. 

Zobacz wideo Ceny paliw wystrzeliły. Czy przekroczą 6 złotych za litr?

Drogie paliwa w Polsce

Portal cenapaliw.pl, który monitoruje ceny benzyny na stacjach w Polsce, opublikował wykaz stacji z najwyższymi cenami za benzynę Pb95. Jest wśród nich stacja BP w Żarskiej Wsi, gdzie litr benzyny 95-oktanowej kosztuje 7,29 zł za litr. Są stacje i miasta, gdzie również zapłacimy dużo, m.in. Auchan w Lublinie - 6,53 zł czy Circle K w Krotoszynie - 6,25 zł.

Mateusz Morawiecki Morawiecki o cenach benzyny: W 2012 można było kupić dwa razy mniej litrów

Prognozy średnich cen paliw e-petrol.pl na ten tydzień wyglądają natomiast następująco:

  • Pb98 6,10-6,25 zł;
  • Pb95 5,90-6,03 zł;
  • ON 5,90-6,03 zł;
  • LPG 3,11-3,20 zł. 

Obajtek: staramy się utrzymać ceny podstawowych paliw poniżej 6 zł

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zadeklarował, że koncern robi wszystko, by na stacjach podstawowe paliwa kosztowały poniżej sześciu złotych za litr. Podczas wizyty na Litwie Daniel Obajtek powiedział dziennikarzom, że spółka nie wykorzystuje sytuacji związanej ze wzrostem cen paliw w Europie.

W interesie PKN nie jest wykorzystywanie sytuacji na rynku. Staramy się ją stabilizować poprzez dywersyfikację i optymalizację, by nasze działania doprowadziły do tego, by ceny na stacjach były stabilne

- powiedział.

Ceny paliw. Obajtek: Orlen robi wszystko, by podstawowe paliwa kosztowały poniżej 6 zł za litr Ceny paliw. Obajtek: Orlen robi wszystko, by podstawowe paliwa kosztowały poniżej 6 zł za litr

Dodał, że podstawowe paliwa mają być dzięki temu poniżej 6 złotych na litrze. Prezes zaznaczył przy tym, że Orlen nie może sprzedawać paliw na marżach ujemnych, bo, w jego ocenie, zachwiałoby to pozycją i stabilnością firmy.

Więcej o: