#DrogiPremierze. Ślą "paragony grozy" do Morawieckiego. "Miejcie odwagę'

Drugi dzień akcji #DrogiPremierze przyniósł kolejne podsumowanie podwyżek w polskich sklepach. Użytkownicy Twittera zwracają uwagę na koszty zakupu podręczników dla dzieci, czy wzrost cen za rogale Świętomarcińskie.

W środę Nowoczesna rozpoczęła akcję pokazywania drożyzny w sklepach. Partia zachęca do pokazywania paragonów i różnic w cenach pod hasztagiem #DrogiPremierze. 

Zobacz wideo Koszty utrzymania mieszkania idą w górę? Narkun: Odbijają się mocno na budżecie domowym

#DrogiPremierze, dzień 2

Łukasz Jakubiak wrzucił na Twittera paragon z zakupami na 439,33 zł z apelem o obniżenie akcyz, zgodnie z obietnicą PiS z 2011 roku:

Miejcie odwagę, o której mówił, już w 2011, wasz pryncypał i obniżcie akcyzę i marże na paliwo. Inflacja wyhamuje, a nam będzie żyło się nie gorzej. Chyba że projekt "miska ryżu" przyspieszył?

Z kolei Grzegorz Rokicki zwraca uwagę na cenę pieczywa, wyliczając rosnące w 2021 ceny za Chlebek Hetmański. 

"Chlebek Hetmański, bardzo smaczny, z wieloma ziarnami.

03.2021 3,40 zł
07.2021 3,80 zł
10.2021 4,30 zł/bochenek"

W kolejnym wpisie Rokicki zwraca uwagę na ceny Rogali Świętomarcińskich, które od 2017 roku podrożały niemal o 100 proc. 

"Rogale świętomarcińskie w cukierni w przejściu podziemnym przy pl. Bankowym w Warszawie:

2017 6,00 zł
2018 6,50 
2019 7,90 zł
2020 8,50 zł
2021: 11,50 zł!!!"

Dorota wrzuciła natomiast paragon na 505,70 zł za podręczniki dla ucznia trzeciej klasy liceum. 

Podkreślam, że to nie są wszystkie podręczniki potrzebne w trzeciej klasie liceum. Nie ma możliwości zakupu używanych, bo to ten pierwszy rocznik, na którym eksperymentowała Zalewska

Aktywnie w akcji wciąż uczestniczy też posłanka Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. Przekazała dalej m.in. post senatora PO, Krzysztofa Brejzy na temat cen agrotkaniny. 

660 złotych rolka agrotkaniny w popularnym markecie budowlanym, 1,1 na 100 metrów. Odlot!!

Inflacja wciąż w górę

Szybkie szacunki wskazywały na 5,8 proc. inflacji we wrześniu. Tak samo jednak jak w sierpniu, GUS zrewidował wskaźniki i wzrost cen wyniósł ostatecznie 5,9 proc. Eksperci spodziewają się, że to dopiero początek i już w październiku inflacja osiągnie 6 proc., a do końca roku dobije do poziomu 7 proc. 

Przeczytaj więcej treści na temat inflacji na stronie głównej Gazeta.pl  

#DrogiPremierze cały czas słyszymy, że troszczycie się o obywateli. Szkoda, że to nieprawda. Najłatwiej można to zauważyć, patrząc na paragony, gdzie widać wzrost cen wielu produktów – mówił przewodniczący regionu dolnośląskiego Młodych Nowoczesnych Robert Kozłowski

- podsumowuje akcję Nowoczesna na swoim Twitterze. 

Więcej o: