Idą bardzo drogie święta. Ceny paliw dopiero będą testować rekordowe poziomy. 6 zł za litr zostanie z nami na długo

Wysokie ceny paliw coraz mocniej drenują kieszenie kierowców. Na wielu stacjach benzynowych za litr oleju napędowego lub benzyny trzeba zapłacić około 6 złotych. Jakie są prognozy do końca roku? Posłuchaj fragmentu środowego "Studia Biznes".

Średnie ceny paliw na stacjach kształtują się obecnie na poziome odpowiednio dla: benzyny bezołowiowej 95 - 5,93 zł/l (+3 gr/l), bezołowiowej 98 – 6,13 zł/l (+2 gr/l), dla oleju napędowego - 5,94 zł/l (+3 gr/l) i autogazu – 3,20 zł/l (+3 gr/l). - O ile nie wydarzy się nic, co w sposób gwałtowny wpłynie na wzrost cen ropy naftowej, to w przyszłym tygodniu zmienność cen na stacjach powinna być utrzymana lub jeszcze mniejsza. Spodziewamy się zmian, które pozwolą utrzymać ceny na poziomie poniżej 6 zł/l. Jednocześnie warto podkreślić, że w perspektywie kolejnych tygodni nie wykluczamy średnich cen paliw na poziomie powyżej 6 zł/l - prognozują analitycy BM Reflex.

A co z dalszą perspektywą? - Według prognoz za litr paliwa na koniec roku możemy zapłacić około 6 złotych i 60 groszy. A w najczarniejszym scenariuszu nawet 7 złotych - mówił w "Studiu Biznes" Dawid Czopek analityk rynków paliw, zarządzający Polaris FIZ. Posłuchaj fragmentu.

Zobacz wideo Dawid Czopek o przewidywanych wzrostach cen paliw
Więcej o: