Zmiana czasu na zimowy. Pasażerowie PKP Intercity spędzą tej nocy w pociągach godzinę dłużej

Zmiana czasu na zimowy nastąpi w najbliższy weekend, w związku z tym pasażerowie kolei, których zmiana czasu zastanie w podróży, powinni przygotować się na utrudnienia. Kilkanaście pociągów należących do PKP Intercity będzie miało godzinny postój.

W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 30 na 31 października zmienimy czas z letniego na zimowy. Wskazówki zegara trzeba będzie cofnąć z godziny trzeciej na godzinę drugą, co oznacza, że "zyskamy" tej nocy dodatkową godzinę snu. 

Zobacz wideo Radziwiłłów: Wypadek na przejeździe kolejowo-drogowym

Zmiana czasu. Specjalny rozkład jazdy PKP Intercity. Godzinny postój  

W nocy z 30 na 31 października, gdy dojdzie do zmiany czasu, w trasie będzie kilkanaście pociągów należących do państwowego przewoźnika PKP Intercity. Kolejarze na tę noc przygotowali specjalny rozkład jazdy.

Pasażerowie nocnych połączeń muszą się przygotować na godzinny postój. 15 pociągów PKP Intercity kursujących w noc przejściową z soboty na niedzielę w większości zatrzyma się po północy na godzinny postój na najbliższej stacji, po czym wyruszy w dalszą trasę. I tak na przykład skład TLK Karpaty relacji Zakopane - Gdynia Główna będzie miał postój na stacji Piotrków Trybunalski od 02:42 czasu letniego, po czym wyjedzie w dalszą trasę o godzinie 02:52 czasu zimowego.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w WarszawieRekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie [ZDJĘCIA]

PKP: Godzinne postoje nie spowodują opóźnień

Postoje nie spowodują opóźnień, a podróżni dotrą do stacji docelowej zgodnie z rozkładem jazdy - informuje PKP Intercity. Godzinna przerwa w podróży czeka także pasażerów jadących nocnymi połączeniami między innymi z Warszawy do Jeleniej Góry, do Świnoujścia, z Zakopanego do Gdyni oraz z Przemyśla do Wrocławia.

Pełny wykaz połączeń, którego dotyczy zmiana czasu, jest dostępny na stronie internetowej przewoźnika pod TYM linkiem. Informacje na temat godzin kursowania pociągów w nocy z 30 na 31 października można też uzyskać na infolinii PKP Intercity pod numerem 703 200 200.

Zmianę czasu z letniego na zimowy stosuje się w niemalże 70 krajach na całym świecie. W Europie nie stosuje jej Islandia, Białoruś i Rosja. W Polsce regularną zmianę czasu wprowadzono na początku lat 80 XX wieku.

Zdjęcie ilustracyjneDrożyzna wkroczyła na nowy poziom. Prasa: Ceny rosną już z tygodnia na tydzień

Więcej o: