Tesco żegna się z klientami po 25 latach działalności w Polsce. Większość sklepów zmieni szyld

W niedzielę zakończyła się działalność sieci sklepów Tesco w Polsce. "Większość sklepów zmieniła lub w niedalekiej przyszłości zmieni swój szyld na Netto" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Tesco

"Dziękujemy, że przez 25 lat byli Państwo z nami. Szczególne podziękowania składamy także naszym pracownikom. Dziękujemy Wam za wszystko, co zrobiliście dla klientów Tesco" - napisano w komunikacie opublikowanym przez sieć sklepów. 

Zobacz wideo W Polsce pojawił się pierwszy tzw. twardy dyskont

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Netto przejmuje ponad 300 sklepów sieci Tesco

"Informujemy, że sieć Tesco zakończyła swoją działalność w Polsce. Większość sklepów zmieniła lub w niedalekiej przyszłości zmieni swój szyld na Netto" - informuje siec sklepów Tesco. Salling Group, spółka macierzysta Netto Polska, w czerwcu 2020 roku przekazała, że porozumiała się z Tesco Polska w sprawie przejęcia całości działalności spółki, w tym także jej sklepów i magazynów.

"Transakcja obejmuje przejęcie przez Salling Group 301 sklepów i dwóch magazynów. W ramach umowy około siedem tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Netto. 

W marcu bieżącego roku Salling Group poinformowało o zamknięciu transakcji zakupu Tesco Polska po pozytywnej decyzji Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od tamtego momentu rozpoczęła się trwająca 18 miesięcy transformacja sklepów Tesco w Netto. 

Wielkie pożegnanie sieci Tesco na Kabatach 

Portal Haloursynow.pl poinformował o czwartkowym pożegnaniu supermarketu Tesco na Kabatach. Pod sklepem pojawiło się blisko sto osób. Mieszkańcy warszawskiej dzielnicy zapalili znicze, wygłosili przemowy, a nawet uczcili sklep minutą ciszy.  

- Wiele dni przed szkołą, po szkole i zamiast szkoły spędziliśmy w tym sklepie, przeglądając alejki czy robiąc zakupy. Myślę, że wielu osobom w moim wieku, młodszym i starszym ten sklep po prostu kojarzy się dobrze, z miło spędzonym czasem. Wszyscy zebrani tutaj czują pewną pustkę w sercu. Obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach, jak sklep znika i topnieje na naszych oczach - powiedział warszawskiemu portalowi organizator spotkania pod kabackim sklepem sieci Tesco.

Więcej o: