Black Friday 2021. Nadchodzi szaleństwo zakupów. Kiedy wypada święto?

Black Friday to wielkie święto wyprzedaży w sklepach. Tysiące klientów sklepów z niecierpliwością oczekuje tego wydarzenia. Kiedy dokładnie wypada Czarny Piątek? Wyjaśniamy.

Black Friday jest świętem, na które każdego roku wyczekują miłośnicy promocji. Tego dnia większość sklepów przygotowuje dla klientów specjalne obniżki cen, które mają na celu przyciągnięcie jak największej liczby osób i skłonienie ich do skorzystania z wyprzedaży.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Black Friday. Kiedy obchodzimy święto handlu?

Black Friday każdego roku przypada w innym terminie. Wszystko dlatego, że data jest powiązana z obchodzonym w USA Świętem Dziękczynienia. Uroczystość ta zawsze wypada w czwarty czwartek listopada, z kolei następnego dnia, w piątek, obchodzimy święto zakupów nazywane Black Friday. W tym roku Czarny Piątek wypada 26 listopada.

Umownie Black Friday to dzień, kiedy promocje obowiązują jedynie w sklepach stacjonarnych. Natomiast obniżek cen w sklepach internetowych możemy spodziewać się w Cyber Monday, który w 2021 r. przypada 29 listopada. Informacje o promocjach na pewno pojawią się już dużo wcześniej, dlatego warto obserwować sklepy, których artykuły szczególnie nas interesują.

Black Friday. Jak nie dać się ponieść zakupowemu szałowi? 

W Black Friday promocje dotyczą niemal wszystkich produktów. Największą popularnością cieszą się jednak sprzęty RTV i AGD. Z kolei w Cyber Monday częściej klienci decydują się na zakup ubrań, butów, mebli czy akcesoriów do wnętrz. 

Podczas Black Friday nietrudno ulec promocjom. Sklepy z każdej strony bombardują nas "okazjami, które się nie powtórzą", dlatego niektórzy dają się ponieść zakupowemu szałowi. Zanim rzucimy się jednak w wir wydawania pieniędzy, warto przemyśleć sobie kilka rzeczy i odpowiednio przygotować się do wyprzedaży. 

Zanim pobiegniemy do sklepu, zastanówmy się nad tym, jakich artykułów czy sprzętów potrzebujemy. Róbmy zakupy rozsądnie, warto też sprawdzić, czy będziemy mieli możliwość zwrotu danego produktu do sklepu i sprawdzić wcześniej ich ceny w wiarygodnych porównywarkach cen.

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?
Więcej o: