Rogale świętomarcińskie. Lidl i Biedronka z promocją na certyfikowane smakołyki

Rogale świętomarcińskie to lokalny przysmak Poznania, który stał się wypiekiem ściśle związanym ze Świętem Niepodległości (11 listopada wypadają imieniny Marcina). Na przełomie listopada i grudnia rogale świętomarcińskie można kupić w całej Polsce. Promocje na wypieki przygotowały Lidl oraz Biedronka.

11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości, ale także dzień świętego Marcina. Z tej okazji w sklepach w całej Polsce pojawia się poznański przysmak. Wypieki objęte są symbolem oznaczenia geograficznego. Oryginalne rogale świętomarcińskie muszą być zatem wytwarzane według specjalnej receptury i mogą je wypiekać jedynie cukiernicy z Poznania. Certyfikat trzeba odnawiać co roku. 

Zobacz wideo Rogaliki z makiem

Promocja na rogale świętomarcińskie. Ile za nie zapłacimy?

Cena za rogala, który powinien ważyć około 200 gramów, waha się na poziomie kilkunastu złotych. W hurcie za kilogram trzeba zapłacić od 35 do 60 zł. Promocje na ten smakołyk przygotowały jednak dwie popularne sieci dyskontów. Zarówno Lidl, jak i Biedronka sprzedają certyfikowane produkty. 

W Biedronce rogale świętomarcińskie w promocji dostępne będą do soboty 13 listopada. Jeden rogal w dyskoncie kosztuje 4,99 zł. Kupując dwa, za każdego zapłacimy 3,79 zł. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lidl sprzedaje rogale od 8 listopada do wyczerpania zapasów. Za jeden wypiek trzeba zapłacić 4,99 zł, podobnie jak w Biedronce. Zniżka 33 proc. nalicza się jednak dopiero przy zakupie czterech rogali świętomarcińskich, każdy kosztuje wtedy 3,99 zł. 

11 listopada polska gęsina króluje na stołach

11 listopada jest też dniem polskiej gęsiny, która była popularna w kuchni staropolskiej. Z tej okazji w Lidlu można kupić nogę lub pierś krajowej gęsiny, płacąc 29,90 za kilogram. Z kolei w Biedronce przeceniono młodą gęś owsianą o 26 proc. i za kilogram zapłacimy 10,99 zł. Promocja obowiązuje tylko w środę 10 listopada.

Więcej o: