Zmiany w 500 plus. Wiceministerka Socha odpowiada, czy nastąpi waloryzacja w związku z inflacją

Wiceministerka rodziny Barbara Socha zabrała głos w sprawie waloryzacji 500 plus w związku z inflacją. W wywiadzie dla portalu Money.pl, odpowiedziała na pytania dotyczące zmian w świadczeniu oraz tarczy antyinfalcyjnej.

W wywiadzie udzielonym dla portalu Money.pl, wiceministerka rodziny odpowiedziała na pytania dotyczące ewentualnej waloryzacji 500 plus. Poruszyła również temat dodatkowego świadczenia dla rodzin z dwuletnimi oraz trzyletnimi dziećmi.

Zobacz wideo Tusk o błędach i zaniechaniach prezesa NBP: Wiele miesięcy temu ostrzegałem, że Glapiński to jest nieszczęście

Waloryzacja 500 plus? "Na dzień dzisiejszy żadne zmiany w 500 plus nie są planowane"

Na zadane przez redaktora portalu pytanie dotyczące odciążenia polskich rodzin w związku z rosnącymi cenami oraz inflacją, Barbara Socha odpowiedziała, że problem jest wspólny i nie dotyczy wyłącznie rodziców. - To jest problem nie tylko polskich rodziców, to jest nasz wspólny problem i tutaj Narodowy Bank Polski podejmuje odpowiednie działania. Ma do wykorzystania cały arsenał - powiedziała Socha.

Więcej wiadomości na temat inflacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Następnie redaktor podkreślił, że ocena działań jest kwestią sporną i zapytał o tarczę antyinflacyjną, zaproponowaną przez rzecznika rządu. Wiceminister rodziny odpowiedziała, że nie ma na tę chwilę szczegółów w tej sprawie, którymi mogłaby się podzielić. W dalszej części wywiadu, rozmawiający ponownie wrócili do tematu waloryzacji 500 plus.

- My cały czas pracujemy nad polityką prorodzinną, nad wprowadzaniem kolejnych instrumentów – również nad doskonaleniem tych istniejących. Natomiast na dzień dzisiejszy żadne zmiany w programie 500 plus nie są planowane. - poinformowała wiceminister rodziny.

Wiceministerka rodziny: Pracujemy na polityką prorodzinną i wprowadzamy nowe świadczenia

Po udzieleniu informacji w sprawie waloryzacji 500 plus, Socha przekazała, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pracuje nad dodatkowymi świadczeniami, które skupią się na dzieciach w drugim i trzecim roku życia.

- Pracujemy kompleksowo nad polityką prorodzinną m.in. dlatego wprowadzamy nowe świadczenie, które uzupełnia pewną lukę w drugim, trzecim roku życia dziecka. Staramy się, by środki publiczne były wydatkowane w sposób jak najbardziej efektywny, m.in. dlatego te zmiany w programie 500 plus - przekazała wiceminister rodziny. 

Na koniec Socha podkreśliła, że starają się tworzyć odpowiednie warunki dla polskich rodzin, które umożliwią im bezpieczny rozwój.

Więcej o: