Black Friday 2021. Kiedy wypada? Czym się różni od Cyber Monday?

Black Friday 2021 coraz bliżej. Wielu klientów przygotowuje się do wielkiego święta wyprzedaży. Kiedy wypada Czarny Piątek w 2021? Czym różni się to wydarzenie od Cyber Monday? Wyjaśniamy.

Black Friday, czyli w tłumaczeniu z języka angielskiego "Czarny Piątek", i Cyber Monday, czyli Cyfrowy Poniedziałek, to zakupowe zwyczaje wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych, które w ostatnich latach doskonale przyjęły się również w Polsce. W tych dniach wybrane produkty często mają nową, korzystniejszą cenę.

Black Friday każdego roku przypada w innym terminie. Wszystko dlatego, że data jest powiązana z obchodzonym w USA Świętem Dziękczynienia. Zaraz po nim jest Cyber Monday.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Petuniabukta, Spitsbergen. Ślady odciśnięte w podmokłej tundrze. Trudno określić, sprzed jakiego okresu pochodzą, ale są to lata.Resztki. Tu mogła się wydarzyć arktyczna gorączka surowcowa. To jej pozostałości

Black Friday a Cyber Monday. Czym się różnią?

Chociaż mogłoby się wydawać, że święta te są do siebie bardzo podobne, istnieje pomiędzy nimi jedna podstawowa różnica. Umownie Black Friday powinien obowiązywać jedynie w sklepach stacjonarnych, z kolei Cyber Monday - tylko w internetowych. W rzeczywistości jednak granica ta bardzo się zaciera i zdarza się, że produkty w promocyjnych cenach możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Warto dodać, że Black Friday cieszy się na ogół ogromnym zainteresowaniem. Dlatego okres promocji jest wydłużany i może trwać nawet cały tydzień. Wtedy przyjmuje nazwę Black Week - Czarny Tydzień.

Poczta Polska (zdjęcie ilustracyjne)Poczta Polska umieści kolejne automaty paczkowe pod sklepami Biedronki

Black Friday. Kiedy wypada święto promocji?

Black Friday 2021 odbędzie się jak zawsze w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, a zatem w 2021 r. będzie obchodzony 26 listopada. To oznacza, że Cyber Monday 2021 odbędzie się w poniedziałek 29 listopada.

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?
Więcej o: