Black Friday już wkrótce. Kiedy wypada? Czym jest Cyber Monday?

Black Friday 2021 nadchodzi wielkimi krokami. Klienci już przygotowują swoje portfele na wielkie zakupy. Kiedy wypada święto wyprzedaży, zwane Black Friday i czym różni się od Cyber Monday?

Black Friday jest świętem, na które każdego roku wyczekują miłośnicy promocji. Tego dnia większość sklepów przygotowuje dla klientów specjalne obniżki cen, które mają na celu przyciągnięcie jak największej liczby osób i skłonienie ich do skorzystania z wyprzedaży.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Osiem historii, dziesiątki bohaterów i jedna aplikacja. "Planeta Singli" w wersji serialowej podbije wasze serca

Black Friday. Kiedy obchodzimy święto handlu?

Black Friday każdego roku przypada w innym terminie. Wszystko dlatego, że data jest powiązana z obchodzonym w USA Świętem Dziękczynienia. Uroczystość ta zawsze wypada w czwarty czwartek listopada, z kolei następnego dnia, w piątek, obchodzimy święto zakupów nazywane Black Friday. W tym roku Czarny Piątek wypada 26 listopada.

Warto dodać, że Black Friday cieszy się na ogół ogromnym zainteresowaniem. Dlatego okres promocji jest wydłużany i może trwać nawet cały tydzień. Wtedy przyjmuje nazwę Black Week - Czarny Tydzień. W tym roku Black Week rozpoczął się 22 listopada i potrwa do 28 listopada.

Cyber Monday. Co to jest? Kiedy obchodzimy to święto?

Black Friday to dzień, kiedy promocje obowiązują jedynie w sklepach stacjonarnych. Natomiast obniżek cen w sklepach internetowych możemy spodziewać się w Cyber Monday, który w tym roku przypada 29 listopada. Informacje o promocjach na pewno pojawią się już dużo wcześniej, dlatego warto obserwować sklepy, których artykuły szczególnie nas interesują.

Black Friday. Jak kupować z głową?

W Black Friday należy przede wszystkim kierować się rozsądkiem. Tego dnia powinniśmy kupić po obniżonej cenie produkty, których naprawdę potrzebujemy, jednak wciąż czekamy na cenową okazję. Przed Black Friday warto zrobić sobie listę, aby nie wpaść w szał zakupów.

Zdecydowanie nie warto kupować produktów z myślą, że "kiedyś mogą się przydać". Nie można też ulegać impulsom. Zastanówmy się dwa razy, czy faktycznie potrzebujemy kolejnego produktu, gdy ten poprzedni wciąż spełnia swoją funkcję.

Warto również pamiętać, że nie każda promocja w Black Friday to prawdziwa okazja cenowa. Niestety część sklepów zawyża wcześniej ceny niektórych produktów, aby obniżyć je właśnie na Black Friday i pochwalić się rabatami sięgającymi 30 proc., 40 proc. czy 50 proc.

Więcej o: