Monika Morawiecka, kuzynka premiera Mateusza Morawieckiego, odchodzi z grupy PGE Baltica

Monika Morawiecka, prezeska PGE Baltica, powiadomiła o odejściu ze spółki. Prywatnie jest ona kuzynką premiera Mateusza Morawieckiego.

Informację o odejściu Moniki Morawieckiej z grupy PGE Baltica opublikował serwis wnp.pl. Wcześniej powiadomiła o tym sama zainteresowana na platformie LinkedIn.

"Po 15 latach w grupie PGE przyszedł czas (w końcu - jak niektórzy mogą powiedzieć), żebym poszła dalej. Zdecydowałam się opuścić PGE Baltica z końcem roku" - powiadomiła Monika Morawiecka w mediach społecznościowych.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Wojciech Dąbrowski Prezes PGE o karze TSUE dla Polski: Kompleks Turów będzie nadal pracować

Monika Morawiecka odchodzi z PGE Baltica. Kim jest kuzynka premiera?

Monika Morawiecka była związana z PGE od 2006 r. W lutym 2019 roku została prezesem PGE Baltica, spółki z grupy kapitałowej PGE koordynującej budowę pierwszych morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Od 2010 r., pełniąc funkcję dyrektora Departamentu Strategii, odpowiadała za strategię całej grupy kapitałowej, była odpowiedzialna za analizy otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego PGE oraz proponowanie długoterminowych planów rozwoju grupy zarówno w zakresie energetyki konwencjonalnej, jak i OZE.

Farma wiatrowa PGE chciałaby budować wiatraki na lądzie, ale nie może. Chodzi o "zasadę 10H"

W latach 2013-2018 była także członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej - wiodącej organizacji sektora energetycznego w Polsce. Wcześniej pracowała m.in. w firmach doradczych, realizując różnorodne projekty w sektorze elektroenergetycznym, gazowym i ciepłowniczym.

Monika Morawiecka jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, a także posiadaczką międzynarodowego dyplomu Master of International Management, przyznawanego przez europejskie stowarzyszenie szkół ekonomicznych CEMS.

Zobacz wideo Osiem historii, dziesiątki bohaterów i jedna aplikacja. "Planeta Singli" w wersji serialowej podbije wasze serca
Więcej o: