Hiszpania. Pożar w elektrowni atomowej w Katalonii. Nie żyje jedna osoba

W hiszpańskiej elektrowni atomowej Ascó doszło do awarii i pożaru. W wyniku wycieku dwutlenku węgla zginęła jedna osoba, a trzech kolejnych pracowników zostało rannych. Według lokalnej straży pożarnej nie odnotowano wzrostu radioaktywności.

Elektrownia atomowa Ascó położona jest w okolicy miasteczka Ascó, na terenie wspólnoty autonomicznej Katalonia. W środę 23 listopada w elektrowni wystąpiła awaria, której przyczyną było rozszczelnienie się izolacji przeciwpożarowej - podaje "El Pais". Na terenie obiektu wybuchł pożar, który następnie został ugaszony przez strażaków.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Elektrownia atomowa (zdjęcie ilustracyjne)Koreańczycy chcą zbudować w Polsce elektrownie atomowe

Hiszpania. Nie ma wzrostu radioaktywności w elektrowni atomowej

Jak podaje lokalna straż pożarna, wyciek CO2 spowodował śmierć jednej osoby. Trzech kolejnych pracowników zostało rannych i przewieziono ich do szpitala w gminie Mora d'Ebre. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Straż pożarna przekazała również, że awaria w elektrowni atomowej Ascó nie doprowadziła do wzrostu radioaktywności.

Niemcy. Elektrownia atomowa Gundremmingen w Bawarii, która zostanie wyłączona z końcem 2021 rokuAtom już nie taki zły. Przez rosnące ceny energii. Co zrobią Niemcy?

Elektrownia atomowa Ascó z przedłużoną licencją

Elektrownia atomowa Ascó jest aktywna od 1984 r. Wykorzystuje dwa reaktory jądrowe - Ascó I pracuje od grudnia 1984 r., a Ascó I od marca 1986 r. Hiszpańskie Ministerstwo Przemian Ekologicznych przedłużyło niedawno licencje dla dwóch bloków elektrowni odpowiednio do 2030 i 2031 r.

Zobacz wideo Cisi myśliwi oceanów. Atomowe okręty podwodne
Więcej o: