AgroUnia chce walczyć z patohandlem. Protest z powodu Black Friday. "Krwiopijcze korporacje"

- Te wszystkie promocje i nabijana coraz większa z miesiąca na miesiąc sprzedaż, oraz zdobywanie coraz tańszych produktów, bardzo często odbywa się kosztem pracowników - powiedział Michał Kołodziejczak, przewodniczący AgroUnii. Ruch zapowiedział, że w piątek odbędzie się protest w Warszawie "przeciwko patologiom w handlu".

- W Polsce z pracownika robi się niewolnika - mówił w środę (24 listopada) podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. Zapowiedział, że w Czarny Piątek 26 listopada o godz. 12:00 odbędzie się protest w Warszawie przed Złotymi Tarasami od Emilii Plater. Protest ma odbyć się pod hasłem "Patohandel - stop!". AgroUnia połączy siły z Inicjatywą Pracowniczą oraz pracownikami Amazona - czytamy w ogłoszeniu.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

"Wielkie krwiopijcze korporacje wysysają pieniądze z rynku"

- Chcemy zwrócić uwagę na jedną zasadniczą sprawę w Czarny Piątek, kiedy wszędzie będą przeceny, kiedy ludzie będą się zabijali, żeby coś kupić tańszego, w promocji. Mało kto zastanawia się wtedy nad tym, że te wszystkie promocje i nabijana coraz większa z miesiąca na miesiąc sprzedaż, oraz zdobywanie coraz tańszych produktów, bardzo często odbywa się w Polsce, ale też na całym świecie, kosztem pracowników - powiedział w środę Michał Kołodziejczak, przewodniczący AgroUnii.

- Mamy do czynienia z patohandlem, zarówno w Warszawie, jak i innych wielkich miastach, lecz również na prowincji. W Polsce zabija się produkcję, zabija się konkurencję, wpuszczając na rynek wielkie krwiopijcze korporacje, które wysysają pieniądze z rynku - dodał.

AgroUnia "nie zgadza się na wyzysk przez supermarkety i korporacje"

"Chcemy powiedzieć jasno: ceną nakręcania konsumpcjonizmu jest wyzysk pracowników na całym świecie: słabe płace, łamanie praw pracowników, proponowanie rolnikom cen poniżej opłacalności - to codzienność" - napisała w swoim komunikacie AgroUnia.

"Nie zgadzamy się na wykorzystywanie przewagi przez gigantów handlu, nie zgadzamy się na wyzysk zwykłych ludzi przez supermarkety i korporacje" - czytamy.

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?
Więcej o: