Kolejny raz oszuści podszywają się pod InPost. "Wysyłają SMS-y na losowe numery telefonów"

CERT Polska ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod InPost. Cyberprzestępcy wysyłają SMS-y na losowe numery telefonów. "Treść [wiadomości - red.] sugeruje konieczność dopłaty do paczki" - czytamy w komunikacie.
Zobacz wideo Oszuści mogą podszyć się pod bank. Jak nie dać się nabrać?

CERT Polska opublikował ostrzeżenie w mediach społecznościowych. "Zamówiłeś prezenty na święta przez internet i czekasz na paczkę? Uważaj, przestępcy mogą próbować to wykorzystać" - podkreślono w komunikacie.

"Nasz zespół zaobserwował powrót znanej kampanii podszywającej się pod firmę InPost. Oszuści wysyłają SMS-y na losowe numery telefonów, których treść sugeruje konieczność dopłaty do paczki. Link w SMS-ie prowadzi do fałszywej strony firmy InPost, a następnie jesteśmy przenoszeni na fałszywy panel płatności, z którego rzekomo możemy zalogować się na konto swojego banku" - czytamy.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Konferencja premiera, podczas której prezentował tzw. tarczę antyinflacyjną.Węgiel i drewno. Czy są w tarczy antyinflacyjnej? "Ceny powyżej 1000 zł"

Kolejny raz oszuści podszywają się pod InPost

Podobne ostrzeżenie opublikował zespół ds. cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego. "Uwaga! W związku z okresem przedświątecznym przestępcy nasilają swoje ataki na portfele internautów. Oszuści wysyłają fałszywe SMS z prośbą o dopłacenie do paczki" - czytamy. KNF apeluje, aby nie dać się oszukać.

TOPtechMarzysz o konsoli lub komputerze pod choinką? Zapomnij. Ceny elektroniki stanęły na głowie [TOPtech]

Więcej o: