IKEA. Premie świąteczne dla pracowników. Firma przeznaczy na nie 36 mln zł

Pracownicy IKEI w tym roku mogą liczyć na specjalną świąteczną premie. Jak zapowiedziała firma, przeznaczy na nie 36 mln zł. W komunikacie podkreśliła również, że pakiet dodatkowych świadczeń jest związany m.in. z pandemią i zapewnieniem pracownikom wsparcia w tym trudnym czasie.

- Nasze wysiłki na rzecz bycia dostępnym online i stacjonarnie dla klientów w roku, w którym dom stał się ważniejszy niż kiedykolwiek, znajdują odzwierciedlenie w świetnych wynikach, jakie świętujemy dzisiaj - przekazała Karin Sköld, szefowa IKEA Retail w Polsce. Jak podkreśliła, pracowników IKEI w tym roku czeka specjalna premia "One IKEA Bonus", która ma zostać wypłacona jeszcze przed Bożym Narodzeniem

Zobacz wideo Czy pracodawca może zwolnić za poglądy? Prawnik wyjaśnia

Ikea - premie dla pracowników. Ile wyniesie świąteczny dodatek?

IKEA poinformowała, że wysokość premii ma być mniej więcej odpowiednikiem miesięcznej pensji, jednak konkretna wysokość bonusu będzie zależała od wypracowanego wyniku finansowego firmy oraz tego, w jakim stopniu zostały zrealizowane założone cele biznesowe. Szwedzka sieć dodała także, że w 2021 roku wszystkie jednostki IKEA Retail w Polsce zakwalifikowały się do realizacji "One IKEA Bonus". 

Więcej informacji w sprawie firm znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W swoim komunikacie firma podkreśliła, że w bieżącym roku pensje ich pracowników wzrosły łącznie o około 10,4 procent. Podwyżki odbyły się w dwukrotnie, we wrześniu oraz czerwcu. 

Ikea w dobie pandemii koronawirusa

- Przez cały okres pandemii IKEA Retail Polska utrzymała miejsca pracy, wysokość pensji oraz nie zmieniła warunków zatrudnienia. W tym czasie liczba pracowników zwiększyła się o ok. 600 nowych osób - poinformowała Sköld. Szefowa IKEA Retail dodała także, że w 2021 roku na benefity dla pracowników, firma przeznaczyła łącznie 76 mln zł. 

Więcej o: