Francja. 400 dochodzeń przeciwko fałszerzom paszportów sanitarnych

Policja we Francji wszczęła 400 dochodzeń, mających na celu rozbicie sieci fałszerzy paszportów sanitarnych - poinformował w niedzielę szef francuskiego resortu spraw wewnętrznych Gerald Darmanin.

„Mamy 400 śledztw (…) dot. sieci fałszerzy paszportów sanitarnych, czasami - niestety - związanych z pracownikami służby zdrowia" – powiedział Darmanin w rozmowie ze stacjami RTL i LCI oraz dziennikiem „Le Figaro".

Zobacz wideo "Czyżby nadciągał kataklizm dla tych z kredytami?" Odpowiadamy na Wasze pytania [Q&A]

W ramach dochodzeń miały miejsce pierwsze aresztowania. Za fałszowanie dokumentów we Francji grozi kara do 5 lat więzienia. Pod koniec listopada postawiono w stan oskarżenia i tymczasowo aresztowano lekarza z departamentu Val-de-Marne, podejrzanego o sprzedaż co najmniej 220 fałszywych paszportów sanitarnych.

57-letnia kobieta, która otrzymała fałszywe świadectwo szczepienia, zmarła na Covid-19 w szpitalu Raymond-Poincare w Garches (Hauts-de-Seine) - poinformował w piątek szef oddziału intensywnej terapii szpitala dr Djillali Annane.

"Fałszywe zaświadczenie o szczepieniu „nie chroni przed wirusem i może wprowadzać w błąd lekarza, który opiekuje się pacjentem" – podkreślił Annane.

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: