Inflacja szaleje, rząd chce ją zatrzymać pakiecikiem. Da radę? "Studio Biznes" pyta Pawła Borysa

Inflacja nic nie robi sobie z planów i zapewnień rządu. Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego potwierdzają, że tempo utraty wartości pieniądza stało się już niebezpiecznie szybkie. Czy Mateusz Morawiecki obroni Polaków przed drożyzną? Łukasz Kijek w programie "Studio Biznes" spyta o to Pawła Borysa, szefa Polskiego Funduszu Rozwoju.
Zobacz wideo "Studio Biznes" o inflacji

Inflacja osiągnęła kolejny rekordowy poziom. Jak poinformował Główny Urząd Statystyczny wyniosła 7,8 proc. Rząd reaguje na rosnące tempo utraty wartości pieniądze i wprowadza pakiet antyinflacyjny. Czy obniżenie cen gazu, prądu i paliw wystarczy, by większość Polaków nie odczuła drożyzny? 

"Studio Biznes". Inflacja, stopy procentowe i drożyzna

Łukasz Kijek spyta o to w programie "Studio Biznes" Pawła Borysa. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju wyjaśni też, czy dla polskiej gospodarki groźny może być omikron. Odpowie też na pytania o stopy procentowe, które w grudniu znów wzrosły. Część członków Rady Polityki Pieniężnej już zapowiada tymczasem, że wartość stóp znów powinna zostać podniesiona. I to w styczniu

W drugiej części programu dr Michalina Szczepańska, redaktor naczelna czasopisma "Handel", szefowa portalu Handelextra.pl oraz Elżbieta Szarejko z Centrum Monitorowania Rynku, opowiedzą o rosnących cenach. Czego Polacy powinni spodziewać się nie tylko najbliższych tygodniach, ale i w przyszłym roku? Jak bardzo drożyzna może doskwierać naszym portfelom?

Platforma Obywatelska uważa, że za drożyznę odpowiada PiSPO atakuje PiS: Swoim dają miliony, a Polaków skazują na drożyznę

"Studio Biznes" w świecie motoryzacji i technologii

W programie nie zabraknie też stałych pozycji takich jak felieton Tomasza Korniejewa, redaktora naczelnego serwisu Moto.pl. Opowie, jak na drodze sprawuje się Porsche GT4. Daniel Maikowski zabierze czytelników w świat technologii. W okresie świątecznym szczególnym problemem stali się cyberprzestępcy, którzy dwoją się i troją, by nas oszukać.

Emisja nowego odcinka "Studia Biznes" jak zawsze o godz. 12:00 na stronie głównej Gazeta.pl. Następny odcinek wyemitujemy w przyszłym roku. 

Skutki uderzenia tornad w środkowych USAGubernator po przejściu tornad: Niektóre miasteczka zniknęły

Więcej o: