Daniel Obajtek powołany do rady nadzorczej firmy deweloperskiej. Nominacja od PZU

Daniel Obajtek - prezes PKN Orlen - został członkiem rady nadzorczej firmy Globe Trade Centre S.A. Jego kadencja będzie trwała trzy lata. Za powołaniem Obajtka stoi PZU.

Daniel Obajtek pełni przede wszystkim funkcję prezesa PKN Orlen. Od 30 grudnia doszedł mu jednak kolejny obowiązek. Obajtek został powołany do rady nadzorczej firmy deweloperskiej Globe Trade Centre S.A. 

Zobacz wideo Technologie ułatwiają obowiązki domowe

Daniel Obajtek w radzie nadzorczej dewelopera

"(...)Na podstawie art. 9 pkt 1 Statutu spółki Globe Trade Centre S.A. Otwarty Fundusz Emerytalny PZU "Złota Jesień" reprezentowany przez Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU SA oświadcza, że jako akcjonariusz spółki Globe Trade Centre S.A., powołuje Pana Daniela Obajtka na członka Rady Nadzorczej Spółki" - czytamy w komunikacie na stronie dewelopera. 

PZU, by zrobić miejsce dla Daniel Obajtka odwołało wcześniej z Rady Nadzorcze Globe Trade Centre S.A. Ryszarda Wawryniewicza. 

Daniel Obajtek rozpoczął swoją kadencję 30 grudnia 2021 roku. Na stanowisku pozostanie przez kolejne trzy lata. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak wynika z krótkiej biografii Obajtka zamieszczonej na stronie dewelopera, to jego trzecia rada nadzorcza. Wcześniej był członkiem rad w spółkach Dalmor S.A. (2016-2018) i w Lotos - Biopaliwa Sp. Z o.o. (2016-2017).  

Globe Trade Centre. Co wiemy o spółce?

GTC to deweloper działający w Polsce, Chorwacji, Rumunii, Serbii oraz na Węgrzech z 25-letnim doświadczeniem. Jak można się dowiedzieć na stronie, firma posiada i zarządza 54 budynkami, a wartość księgowa portfela spółki to ponad 2 mld euro

Ponadto firma realizuje 400 tys. mkw powierzchni handlowej i biurowej. Na stronie GTC chwali się również, że dotąd zrealizowali łącznie 76 takich nieruchomości o łącznej powierzchni 1,3 mln mkw. 

Największym akcjonariuszem GTC jest spółka GTC Holding Zártköruen Muködo Részvénytársasá, która posiada bezpośrednio 4,51 proc. udziału w kapitale i pośrednio, poprzez spółkę GTC Dutch Holdings B.V. posiada 61,49 proc. udziału w kapitale GTC S.A. Drugim największym udziałowcem jest OFE PZU Złota Jesień, który posiada 8,59 proc. udziału w kapitale podstawowym i głosach spółki na walnym zgromadzeniu.  

Więcej o: