Co spółki przekazały, by wesprzeć służby chroniące granicę z Białorusią? Pieniądze, samochody, wypieki

Pół miliona na drony, samochody, a nawet bielizna termiczna. To wsparcie, jakie państwowe spółki przekazały dla służb chroniących granicy z Białorusią. O wsparcie na poprosił Jacek Sasin.

Na początku listopada Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, poinformował, że spółki Skarbu Państwa wesprą żołnierzy stacjonujących na granicy z Białorusią. Poprosiłem spółki Skarbu Państwa o dodatkowe wyposażenie dla terytorialsów, którzy dzielnie bronią naszych granic przed agresywną operacją reżimu Łukaszenki" - napisał na Twitterze szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin. "Imigranci są tylko narzędziem. W takich chwilach, ramię w ramię musimy dbać o nasze bezpieczeństwo" - dodał. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Czy w 2022 roku opłacać się będzie montaż fotowoltaiki?"

Pieniądze, samochody, sprzęt. Tak spółki wspierają służby

Jak państwowe spółki wsparły służby? Lista, którą w odpowiedzi na zapytanie next.gazeta.pl wskazało biuro prasowe resortu aktywów państwowych, jest długa. 

PZU. W ciągu ostatnich lat przekazała Straży Granicznej blisko 2 mln zł. W tym roku było to 350 tys. zł na zakup wyposażenia potrzebnego funkcjonariuszom w pracy. Teraz spółka poinformowała, że przekaże Straży Granicznej dodatkowe 500 tys. złotych na zakup dronów i innego specjalistycznego sprzętu.

PGNiG. Spółka kilka miesięcy temu przekazała Wojskom Obrony Terytorialnej samochody dostawcze. Sprzęt wspomógł jednostki w szybszym docieraniu do potrzebujących podczas walki z pandemią. Teraz PGNiG przygotował 4 tysiące sztuk światła chemicznego Lightstick i 4 tysiące podgrzewaczy do obuwia.

2022 New Year's Eve Times Square PerformancesSylwester z omikronem w tle. Tak świat przywitał Nowy Rok [GALERIA]

KGHM. Bielizna termoizolacyjna, kubki termiczne, ogrzewacze do rąk do butów i latarki - między inymi wyposażenie KGHM przekazał Straży Granicznej oraz 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Spółka wsparła funkcjonariuszy również w powerbanki oraz zapasy herbaty i kawy. 

Bielizna, latarki, wypieki. Państwowe spółki włączają się do pomocy 

PGE. Spółka wsparła służby zakupując dodatkowe latarki czołowe i ręczne.

Krajowa Spółka Cukrowa. Przedsiębiorstwa wspierają również służby przekazując własne produkty. Paczki przygotowała Krajowa Spółka Cukrowa.

Grupa Azoty. W ramach wsparcia działań służb mundurowych Grupa Azoty przekazała sprzęt dla Wojsk Obrony Terytorialnej. To między innymi specjalistyczne lornetki z filtrem ochrony przeciwlaserowej oraz przedmioty codziennego użytku - termosy i powerbanki. 

Poczta Polska. Każdy, kto chce może jednostkom mundurowym za ich pełną oddania służbę, może swoje słowa wsparcia przekazać w jednej z 4700 placówek pocztowych na terenie całego kraju. Poczta Polska przyłączyła się do akcji społecznościowej #MuremZaPolskimMundurem, wspierającej żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy obecnie pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, strzegąc naszego wspólnego bezpieczeństwa. W okienkach każdego urzędu pocztowego i filii na terenie całego kraju można składać kartki lub własnoręcznie stworzone prace dowolnych formatów, z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania służbom mundurowym za ich pełną poświęcenia pracę na granicy polsko-białoruskiej. Poczta Polska udostępnia także 20 placówek pocztowych w największych miastach w Polsce, w których znajdować się będą dedykowane i specjalnie oznakowane pojemniki na zbierane kartki lub laurki. Zostaną one doręczone bezpłatnie do przygranicznych jednostek.

Zamojskie Zakłady Zbożowe. Zakłady Zbożowe z Zamościa wysłały na granicę około 15 tysięcy sztuk wyrobów, które zostały wypieczone z dostarczonej przez Zakłady mąki.

Spółki odpowiedzialne społecznie. Cały czas spółki Skarbu Państwa organizują potrzebną na granicy polsko-białoruskiej pomoc. Do akcji włączyły się również: Giełda Papierów Wartościowych, Totalizator Sportowy, PKN Orlen, Polski Holding Nieruchomości, Polska Grupa Zbrojeniowa, Bank PKO BP, Exatel, Enea - informuje MAP. 

.2021 rok pod znakiem inflacji? Poczekajcie na 2022. 'To będzie trudny rok'

Więcej o: