500 plus może przepaść. Wystarczy nie zapisać ważnej daty w kalendarzu, by nie dostać pieniędzy

Osoby, które chcą otrzymywać środki w ramach programu 500 Plus, powinny złożyć wniosek w określonym terminie. Kto z decyzją będzie zwlekał, może bezpowrotnie stracić część pieniędzy. ZUS nie wypłaci nam wyrównania.

Rodzice mogą składać już wnioski o środki wypłacane w ramach programu 500 Plus. Przyjmowane są od początku miesiąca. Dotyczą okresu od 1 czerwca 2022 roku dom 31 maja 2023 roku. Dla osób, które formalności dopełnią przed 30 kwietnia, świadczenia do wypłaty powinny zostać przekazane do 30 czerwca. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szefowie delegacji państw uczestniczących w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich tuż przed bankietem (5 lutego) źródło: Kancelaria Prezydenta RP

500 Plus. Pieniądze mogą przepaść

Rodzice muszą pamiętać, by nie przekraczać wskazanych w ustawie terminów. Możliwa jest bowiem strata części środków.

  • Wniosek złożony do 30 czerwca oznacza wypłatę świadczenia z wyrównaniem od 1 czerwca,
  • wniosek złożony po 1 lipca będzie skutkował przyznaniem świadczenia od miesiąca złożenia wniosku.

Jeśli wniosek złożymy w lipcu, stracimy środki za jeden miesiąc. Ale jeśli z wnioskiem dalej będziemy zwlekać i złożymy go w sierpniu, stracimy już 1000 zł na każde dziecko. Nasza strata będzie rosła z każdym miesiącem. ZUS, który od tego roku realizuje program, nie będzie miał podstaw, by wypłacić wyrównanie. 

Jak złożyć wniosek o 500 Plus? Ministerstwo wyjaśnia

Warto pamiętać też, że w tym roku nie złożymy już wniosku w formie papierowej. "Wnioski o świadczenie z programu Rodzina500Plus składamy wyłącznie elektronicznie - za pośrednictwem portalu Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub bankowości elektronicznej" - podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na Twitterze. 

Skorzystać można też z portalu PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej w wybranych instytucjach.

Emerytury stażowe (zdjęcie ilustracyjne)500 plus dla seniora. Kto może liczyć na dodatkowy zastrzyk finansowy?

500 Plus będzie podniesione? Jest odpowiedź

Wcześniej miniserka Marlena Maląg odniosła się też do głosów części komentatorów, którzy apelują, by na skutek utraty wartości pieniądza, podnieść wartość świadczenia.

- Rząd PiS wprowadził program 500 plus, 177 mld trafiło już do rodzin, miesiąc w miesiąc pieniądze trafiają na 6,5 mln dzieci. Wprowadzamy kolejne rozwiązania, takie jak Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, przeprowadzamy zmiany na rynku pracy, idziemy w kierunku rozszerzenia komponentów wsparcia rodziny. Powinniśmy spojrzeć na wprowadzane świadczenia - mówiła Marlena Maląg.

Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości poświęconej programowi 500 PlusWypłaty 500 plus w 2022 r. Kto musi złożyć wniosek ponownie?

Posłuchaj podcastu Po co Magdzie Gessler zdjęcie misia? Fancy Bears wywołały burzę w sieci. Wyjaśniamy, czym jest NFT [PODCAST]
Więcej o: