Batalia o TVN7 trwa. Kolejne zebranie KRRiT już w czwartek

Za dwa tygodnie wygasa koncesja TVN7. Od ponad roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jej nie przedłużyła. W czwartek 10 lutego ponownie zbiera się KRRiT, co oznacza kolejną szansę na głosowanie w sprawie koncesji.

Naziemna koncesja TVN7 wygasa już 25 lutego. Wniosek o jej przedłużenie na kolejną dekadę TVN Grupa Discovery złożyła 23 grudnia 2020 roku. Od tego czasu TVN7 czeka, a KRRiT nie może podjąć decyzji. Kolejna szansa już w czwartek. 

Koncesja dla TVN7. KRRiT znów się zbierze. Może będzie głosować?

Kolejne zebranie członków KRRiT odbędzie się w czwartek 10 lutego. Rada będzie mogła ponownie głosować nad przedłużeniem koncesji. Jak informuje TVN, wszystkie warunki w tej sprawie zostały spełnione i nie ma "żadnych przesłanek, które uzasadniałyby tak olbrzymie opóźnienie". 

Ostatnie głosowanie odbyło się we wtorek 8 lutego. Trzech członków głosowało za przedłużeniem koncesji, dwóch przeciw. To nie wystarczyło, ponieważ decyzja ta wymaga czterech głosów "za".

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

TVN7 uzyskał już holenderską koncesję na nadawanie, jednak "nie rozwiązuje to problemu dalszego działania kanału w obecnym kształcie. Nadawanie TVN7 jako kanału bezpłatnego dla wszystkich polskich widzów telewizji naziemnej możliwe jest wyłącznie na podstawie koncesji przyznawanej przez KRRiT".

Podobną batalię TVN stoczył wcześniej w sprawie koncesji dla TVN24. Po 18 miesiącach ostatecznie koncesję odnowiono we wrześniu ubiegłego roku. 

"Lex TVN" i weto prezydenta Andrzeja Dudy. Ustawa wróciła do Sejmu

Pod koniec ubiegłego roku prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy medialnej, znanej jako "lex TVN" oraz o skierował ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Zdaniem części komentatorów przepisy miały uderzać bezpośrednio w koncern Discovery.

Zobacz wideo Andrzej Duda zawetował "lex TVN". Co powiedział? Pełna wypowiedź prezydenta

Ustawa "lex TVN" zakazuje bowiem posiadania udziałów większościowych w polskich mediach kapitałowi pochodzącemu spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dotyczy to właśnie stacji TVN, która należy do amerykańskiego Discovery. Ustawa wymusiłaby zatem na Amerykanach, by sprzedali większościowy pakiet akcji w TVN.

Więcej o: