Paweł Blajer odszedł z TVP Info. Dziennikarz ekonomiczny nie przedłużył umowy z TVP. Został adwokatem

Paweł Blajer odszedł z TVP Info po niespełna dwóch latach pracy w państwowej stacji informacyjnej. Dziennikarz ekonomiczny otrzymał pracę w kancelarii prawnej Gessel.

Paweł Blajer z wykształcenia jest ekonomistą oraz prawnikiem. W ostatnim czasie zmienił zawód i po ponad 20 latach pracy w mediach rozpoczął współpracę z jedną z warszawskich kancelarii prawnych - informuje branżowy portal Wirtualne Media

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Paweł Blajer odszedł z TVP Info i rozpoczął pracę w kancelarii adwokackiej 

Paweł Blajer pracę w TVP Info rozpoczął w marcu 2020 roku, gdzie prowadził program "Antykryzys. Poradnik". Wyjaśniał w nim m.in. jak odnaleźć się w rzeczywistości, która zmieniła się w związku z wybuchem pandemii koronawirusa oraz tłumaczył, jak korzystać z tarcz antykryzysowych.

Kilka tygodni temu dziennikarza zastąpił Tomasz Dunowski. Z ustaleń Wirtualnych Mediów wynika, że Blajer był związany z telewizją publiczną umową do końca 2021 roku i, choć stacja chciała ją przedłużyć, to dziennikarz odmówił. Zdał bowiem egzamin adwokacki i został zatrudniony w kancelarii prawnej Gesse, gdzie pracuje od 2022 roku. 

 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

- Paweł nosił się już od dawna z pomysłem, żeby przestać być dziennikarzem, a zacząć wykorzystywać swoją wiedzę i umiejętności do tego, żeby jeszcze praktyczniej pomagać przedsiębiorcom - przekazała portalowi osoba znająca Pawła Blajera. W jej ocenie były dziennikarz "zapatrzony jest w adwokackie wartości, potrzebę pomocy innym, a w kancelarii, jako adwokat, ma ku temu doskonałe warunki". - Wybrał wymagającą specjalizację - prawo gospodarcze, szczególnie prawo karne gospodarcze - wyjaśniła. Z kolei Blajer nie chciał komentować zmiany zawodu. 

Paweł Blajer pracował w TVN, TVP Info i "Rzeczpospolitej"

Paweł Blajer był związany z dziennikarstwem od 1999 roku, a od 2003 roku zajmował się tematami gospodarczymi w dzienniku "Rzeczpospolita". W 2007 roku związał się z Grupą TVN. Początkowo prowadził program w TVN CNBC "Blajer mówi: Biznes", a od 2014 r. "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat. Do TVP Info przeszedł w marcu 2020 roku, gdzie pracował do końca ubiegłego roku. 

Więcej o: