Były prezes PKO BP znalazł pracę w MCI Capital. Czym będzie zajmował się człowiek Morawieckiego?

Zbigniew Jagiełło został zatrudniony w funduszu MCI Capital. Wcześniej pełnił funkcję prezesa PKO BP. Jagiełło to bliski współpracownik i przyjaciel premiera Mateusza Morawieckiego.

Zbigniew Jagiełło odszedł z PKO BP w czerwcu ubiegłego roku. Funkcję prezesa banku sprawował przez 12 lat, od 2009 do 2021 roku. Powodów rezygnacji nie podał. Po kilku miesiącach przerwy wraca do życia zawodowego w MCI Capital. 

Zbigniew Jagiełło, wieloletni prezes PKO BP w MCI Capital

Zbigniew Jagiełło zostanie szefem rady nadzorczej w MCI Capital. Obejmie również funkcję starszego doradcy. 

 Dołączenie Zbigniewa Jagiełły do Grupy MCI Capital to dla nas wielkie wsparcie (...). Jesteśmy przekonani, że dzięki tej nominacji MCI Capital umocni swoją pozycję jako czołowy fundusz w Europie Środkowo-Wschodniej, zaś plany ekspansji w obszarze digital privateequity zyskają nową dynamikę

- mówi Tomasz Czechowicz, prezes zarządu MCI Capital ASI SA i dominujący akcjonariusz spółki.

Więcej informacji z kraju znajdziesz i przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Wierzę, że moje doświadczenia w bankowości oraz z rynków kapitałowych pomogą w dalszym rozwoju MCI jako lidera private equity w regionie

- komentuje Zbigniew Jagiełło.

Stopniowe osłabianie Mateusza Morawieckiego

Od kilku miesięcy mówi się o rozłamie w Zjednoczonej Prawicy. Swoich zwolenników traci premier Mateusz Morawiecki. Jednym z nich był właśnie Jagiełło, bliski współpracownik szefa rządu, a prywatnie jego przyjaciel. 

Następnie z PKO BP zwolniono Mariusza Chłopika. Jak dowiedział się dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek, to próba osłabienia Morawieckiego, co przyznał jeden z ważnych polityków obozu rządzącego.

Więcej o: