Rakiety Putina spadły na Ukrainę. Rosyjska giełda zawiesiła notowania. "Zły znak"

Jak bardzo spadną kursy spółek notowanych na rosyjskiej giełdzie? Wygląda na to, że prędko się tego nie dowiemy, gdyż zawieszono notowania moskiewskiego indeksu. Odpowiedź rynków europejskich będzie znana w ciągu najbliższych godzin.

Rosyjska giełda ucieka przed reakcją na napaść Władimira Putina na Ukrainę. Notowania zostały zawieszone. Spadek notowań rosyjskich spółek byłby najprawdopodobniej gwałtowniejszy, niż we wtorek. Wówczas, po uznaniu przez Rosję niepodległości samozwańczych republik położonych na zachodzie Ukrainy, zareagowały solidnym spadkiem.

Pierwsze reakcje są lakoniczne. "To chyba zły znak" - pisze jeden z użytkowników Twittera komentujący doniesienia. "Wiedzą, że odetną ich od SWIFT-u" - dodaje kolejny. Jednocześnie komentatorzy czekają na uruchomienie giełd europejskich. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prezydent Ukrainy na Telegramie o rosyjskim ataku

Rosyjska giełda zawieszona. Władimir Putin zaatakował Ukrainę

W porannym wystąpieniu prezydent Rosji agresję tłumaczył potrzebą "demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy". Atak potwierdził zarówno ukraiński minister spraw zagranicznych, jak i agencje informacyjne, które opierają się na doniesieniach lokalnych mieszkańców. 

Bomby spaść miały również w okolicach Kijowa. W samym mieście po godzinie 6 rano rozległ się dźwięk syren alarmowych. 

Rosyjskie uzbrojenie w pobliżu miasta Woroneż na zdjęciu satelitarnym Maxar TechnologiesTysiące pojazdów wojskowych przy granicy z Ukrainą. Widać je na zdjęciach

Desant Rosji. Ostrzał rozpoczął się o 5 rano

Według MSW Rosjanie atakują obiekty wojskowe w Kijowie, Charkowie i Dnieprze. W ukraińskiej stolicy co jakiś czas słychać odgłosy eksplozji. Są informacje o rosyjskim desancie z Morza Czarnego w Odessie i Morza Azowskiego w Mariupolu. Rakietowe ostrzały obiektów wojskowych rozpoczęły się o 5:00 rano

W kraju wprowadzono stan wojenny. Ukraina zamknęła przestrzeń powietrzną. Szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba apeluje do świata o zdecydowaną reakcję. Jak napisał, Putin rozpoczął pełnowymiarową wojnę przeciwko Ukrainie, ale Ukraina będzie się bronić i zwycięży.

.Jak spartolono Polski Ład. Grzechy główne "historycznej obniżki podatków" [WYKRES DNIA]

Więcej o: