Minister: Próby cyberataków na polskie serwery rządowe. "Na ten moment odpieramy je"

- Dwadzieścia siedem tysięcy takich złośliwych wiadomości w ciągu jednego dnia trafiło do operatorów infrastruktury krytycznej i do odbiorców rządowych - stwierdził pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński poinformował o próbie cyberataku na polskie serwery rządowe. 

Próba ataku na polskie serwery rządowe

- Mogę potwierdzić, że m.in. próbowano zaatakować stronę Izby Rozliczeniowej, próbowano zaatakować polskie serwery rządowe, jeśli chodzi o pocztę elektroniczną - stwierdził na antenie Polskiego Radia.

Dwadzieścia siedem tysięcy takich złośliwych wiadomości w ciągu jednego dnia trafiło do operatorów infrastruktury krytycznej i do odbiorców rządowych

- dodał.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyłączenie Rosji z systemu SWIFT? "Na ten moment nie ma jednomyślności"

Cieszyński: Ataki stale monitorowane. Odpieramy je

Przedstawiciel rządu zapewnił, że próby ataku na polskie systemy rządowe "są stale monitorowane". -  Dzięki temu możemy powiedzieć, że na ten moment odpieramy 

Wyjaśnił też, że rząd jest w stałym kontakcie z przedstawicielami innych instytucji, które się zajmują cyberbezpieczeństwem w Polsce, by "zachować tutaj pełną koordynację".

Czytaj więcej o ataku Rosji na Ukrainę:

Lwów. Włączono syreny alarmowe, mieszkańcy schodzą do schronów. "Musimy być jak lwy"

Jak pomóc mieszkańcom kraju? "Najbliższe tygodnie krytyczne". Już trwają zbiórki

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

UE nakłada nowe sankcje na Rosję za jej atak na Ukrainę. Są nowe sankcje UE wobec Rosji. "Masowe". Ale wykluczenia ze SWIFT nie ma

Więcej o: