Awaria za awarią. Nie działa internet, problemy ma m.in. Vectra, Play i UPC

Z całej Polski napływają doniesienia o problemach z dostępem do internetu i innych usług. Awarie zgłaszają klienci takich firm, jak Play, Vectra, UPC czy Multimedia.

Pierwsze zgłoszenia o awariach pojawiały się w poniedziałek po godz. 9:00 - wynika z danych serwisu Downdetector.pl. Do godz. 10:30 napłynęło kilkanaście tysięcy zgłoszeń, a problemy dotyczą wielu firm.

Problemy z dostępem do usług w wielu firmachProblemy z dostępem do usług w wielu firmach Źródło: Downdetector.pl

Vectra, Play, UPC... Klienci tych firm zgłaszają awarie

Użytkownicy firmy Vectra w przeważającej większości wskazują na brak dostępu do internetu. Aż 94 proc. klientów Vectry wskazało na taki problem za pośrednictwem serwisu Downdetector. Do godz. 10:05 napłynęło kilkanaście tysięcy zgłoszeń. Internauci wskazują, że problem dotyczy nie tylko największych miast, m.in. Warszawy, Krakowa, Katowic, ale też mniejszych miast.

Podobnie jest w przypadku firmy Multimedia - od rana napłynęło kilkanaście tysiące zgłoszeń, z czego ponad 95 proc. dotyczy braku internetu. Natomiast klienci Play zgłaszają również inne awarie. Ponad 60 proc. klientów Play wskazuje na problemy z dostępem do internetu. 26 proc. zgłosiło problemy z siecią komórkową, a 10 proc. - brak sygnału. W poniedziałek od rana napłynęło kilka tysięcy zgłoszeń, ale awarię zgłaszano również w niedzielę po godz. 17:00.

Z kolei użytkownicy Orange zgłaszają problemy z internetem stacjonarnym (około 60 proc.), internetem mobilnym (ponad 20 proc.) i siecią komórkową (około 20 proc.).

Zobacz wideo Internetowi giganci, który trafili na śmietnik historii. Z własnej winy (i nie tylko) [TOPtech]
Więcej o: