Robert Lewandowski kończy współpracę z Huawei. Media zarzucały koncernowi pomaganie Rosji. Jest odpowiedź

Robert Lewandowski kończy współpracę z Huawei - podaje "Wirtualna Polska". Wcześniej media informowały, że chiński koncern wspiera Rosję. "To fake news" - skomentował Huawei.

- Informuję, że podjęliśmy dziś (w poniedziałek) decyzję o zakończeniu współpracy marketingowej między Robertem Lewandowskim a marką Huawei. Tym samym realizacja wszelkich świadczeń promocyjnych została z naszej strony wstrzymana - powiadomił w rozmowie z "Wirtualną Polską" Tomasz Zawiślak, menedżer Roberta Lewandowskiego.

Huawei CBG Polska żałuje zakończenia partnerstwa z Robertem Lewandowskim. Doceniamy naszą długoletnią współpracę i życzymy mu samych sukcesów w przyszłości. Huawei przypomina równocześnie, że publikacja Daily Mail to fake news – zawarte w niej informacje są nieprawdziwe.

- czytamy z kolei w oświadczeniu, które do naszej redakcji przesłał polski oddział Huawei. 

W niedzielę dziennik "Daily Mail" powołując się na raport z Chin, który został później usunięty, informował, że Huawei miał "ruszyć Rosji z pomocą" w ustabilizowaniu sieci po cyberatakach, które nastąpiły w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę.

Rosyjskie witryny są atakowane między innymi przez hakerów należących do grupy Anonymous.

"Huawei informuje, że publikacja Daily Mail na temat firmy to fake news. Zawarte w niej informacje są nieprawdziwe" - wyjaśnił koncern na Twitterze.

Kijów wieża telewizyjnaRosjanie odcinają Ukrainę od informacji. Atakują infrastrukturę komunikacyjną

Anonymous atakuje Rosję. Hakerzy przejęli kontrolę nad państwowymi kanałami

Hakerzy z grupy Anonymous powiadomili w niedzielę o przejęciu wszystkich państwowych kanałów w Rosji. Zhackowano również kanał Russia Today we Francji. Na potwierdzenie tej wiadomości wrzucono nagrania i zdjęcia przejętych kanałów.

Zamiast standardowej transmisji nadawano na nich nagrania wojny w Ukrainie. Wyświetlano także planszę z napisem "zwykli Rosjanie są przeciw wojnie". Wezwano Rosjan, aby przeciwstawili się rosyjskiemu ludobójstwo w Ukrainie.

Wojna w Ukrainie - więcej informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rosja przygotowuje się do odcięcia od światowego internetu. Na zdjęciu prezydent Rosji Władimir Putin (zdjęcie ilustracyjne)Rosja przygotowuje się do odcięcia od globalnego internetu? Wyciekł dokument

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie gazety po ukraińsku dla osób, które uciekają przed wojną. Możesz je pobrać bezpłatnie tutaj.

Zobacz wideo Chiny zmienią swoją postawę wobec wojny w Ukrainie?
Więcej o: