Robert Lewandowski kończy współpracę z Huawei. Media zarzucały koncernowi pomaganie Rosji. Jest odpowiedź

Robert Lewandowski kończy współpracę z Huawei - podaje "Wirtualna Polska". Wcześniej media informowały, że chiński koncern wspiera Rosję. "To fake news" - skomentował Huawei.

- Informuję, że podjęliśmy dziś (w poniedziałek) decyzję o zakończeniu współpracy marketingowej między Robertem Lewandowskim a marką Huawei. Tym samym realizacja wszelkich świadczeń promocyjnych została z naszej strony wstrzymana - powiadomił w rozmowie z "Wirtualną Polską" Tomasz Zawiślak, menedżer Roberta Lewandowskiego.

Huawei CBG Polska żałuje zakończenia partnerstwa z Robertem Lewandowskim. Doceniamy naszą długoletnią współpracę i życzymy mu samych sukcesów w przyszłości. Huawei przypomina równocześnie, że publikacja Daily Mail to fake news – zawarte w niej informacje są nieprawdziwe.

- czytamy z kolei w oświadczeniu, które do naszej redakcji przesłał polski oddział Huawei. 

W niedzielę dziennik "Daily Mail" powołując się na raport z Chin, który został później usunięty, informował, że Huawei miał "ruszyć Rosji z pomocą" w ustabilizowaniu sieci po cyberatakach, które nastąpiły w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę.

Rosyjskie witryny są atakowane między innymi przez hakerów należących do grupy Anonymous.

"Huawei informuje, że publikacja Daily Mail na temat firmy to fake news. Zawarte w niej informacje są nieprawdziwe" - wyjaśnił koncern na Twitterze.

Anonymous atakuje Rosję. Hakerzy przejęli kontrolę nad państwowymi kanałami

Hakerzy z grupy Anonymous powiadomili w niedzielę o przejęciu wszystkich państwowych kanałów w Rosji. Zhackowano również kanał Russia Today we Francji. Na potwierdzenie tej wiadomości wrzucono nagrania i zdjęcia przejętych kanałów.

Zamiast standardowej transmisji nadawano na nich nagrania wojny w Ukrainie. Wyświetlano także planszę z napisem "zwykli Rosjanie są przeciw wojnie". Wezwano Rosjan, aby przeciwstawili się rosyjskiemu ludobójstwo w Ukrainie.

Wojna w Ukrainie - więcej informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie gazety po ukraińsku dla osób, które uciekają przed wojną. Możesz je pobrać bezpłatnie tutaj.

Zobacz wideo Chiny zmienią swoją postawę wobec wojny w Ukrainie?
Więcej o: