Rosja chce nacjonalizować fabryki, które wstrzymały produkcję. "Wojna przeciw obywatelom"

Andriej Turczak, ważny członek rosyjskiej partii rządzącej, zaproponował, by państwo przejęło i znacjonalizowało fabryki firm, które zawiesiły produkcję. Polityk uważa, że w związku z wojną w Ukrainie, trwa atak nie tyle na Rosję, co na rosyjskie społeczeństwo.
Zobacz wideo Czy na Kremlu dokona się przewrót? Dr Dębski: Nie sądzę, żeby się pojawił jakiś Brutus

Wojna w Ukrainie trwa już dwa tygodnie. Presję na Rosję wywierają nie tylko państwa nakładając sankcje, ale także prywatne przedsiębiorstwa, które zawieszają tam działalność. 

Rosyjski polityk proponuje nacjonalizację fabryk w Rosji

Andriej Turczak, polityk partii rządzącej Jedynej Rosji, w oświadczeniu na stronie swojej frakcji stwierdził, że zawieszanie działalności w Rosji, to "wojna" przeciwko jej obywatelom - informuje Reuters. Dodał, że Jedyna Rosja proponuje nacjonalizację fabryk firm, które ogłosiły wyjście i zamknięcie produkcji w kraju. 

To ekstremalne środki, ale nie będziemy tolerować pchnięcia nożem w plecy, będziemy bronić naszych ludzi. To prawdziwa wojna, nie przeciwko całej Rosji, ale przeciwko naszym obywatelom

- powiedział Turczak. 

Podejmiemy ostre środki odwetowe, działając zgodnie z prawami wojny

- dodał polityk.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

W swoim oświadczeniu wymienił trzy firmy spożywcze z Finlandii, które ostatnio ogłosiły zamknięcie produkcji w Rosji - Fazer, Valio oraz Paulig. 

Shell wychodzi z Rosji

Kolejną firmą, która ogłosiła wycofanie z Rosji jest Shell. To ważny przypadek, gdyż Shell początkowo kontynuował swoją działalność w tym kraju i kupował rosyjską ropę. 

Po tym jak Shell przeprosił za zakup rosyjskiej, krwawej ropy na promocji, oczywiście ze względu na bezpieczeństwo dostaw, teraz zapowiada wycofanie się z ropy i gazu w Rosji w ogóle. Nie jest idealnie, ale coraz lepiej. Presja ma sens

- skomentował tę decyzję Wojciech Jakóbik, ekspert ds. energii, redaktor naczelny portalu Biznesalert.pl.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w poniższym artykule. 

Specjalne wydanie gazety po ukraińsku dla osób, które uciekają przed wojną. Możesz je pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: