Losowanie Eurojackpot. W Polsce padła wygrana w wysokości blisko 1,2 mln zł. Od soboty nowe zasady

W ostatnim losowaniu Eurojackpot padły dwie główne wygrane. Jeden z graczy w Polsce mógł natomiast cieszyć się tzw. wygraną trzeciego stopnia.

W piątkowym (18 marca) losowaniu Eurojackpot padły dwie główne wygrane. Szczęśliwe losy z liczbami: 1, 8, 33, 38, 43 oraz 2 i 6 wytypowano w Norwegii i Finlandii. Do zwycięzców trafi po 45 mln euro.

Zobacz wideo Pieśń ukraińskich żołnierzy: Jesteśmy na naszej ziemi! Jesteśmy z naszymi ludźmi! Naprzód do bitwy o kraj!

Losowanie Eurojackpot - milionowa wygrana także w Polsce

W piątek najwyższa wygrana, jaka padła w Polsce, wyniosła 1 185 156,90 złotych (tzw. wygrana trzeciego stopnia). Na razie nie wiadomo, w jakiej miejscowości wylosowano szczęśliwe numery. Przy tak dużej wygranej jednak (czyli powyżej 2280 złotych) w Polsce pobierany jest 10-proc. podatek. Jest on pobierany w momencie wypłaty wygranej - robi to Totalizator Sportowy. 

W wyniku "rozbitej kumulacji" w kolejnym losowaniu, które przypada na 25 marca, do wygrania będzie ponownie 45 mln zł. Należy jednak pamiętać, że od soboty 19 marca w życie wejdą nowe zasady Eurojackpot. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Eurojackpot - nowe zasady od 19 marca

Po zmianach czeka nas nie jedno, a dwa losowania Eurojackpot tygodniowo - w piątki (w godzinach 20-21) i wtorki (w godzinach 20:15-21). Maksymalna pula wygranej zwiększy się natomiast z 90 do aż 120 milionów euro (ponad 500 mln złotych). Pula gwarantowana, od której zaczynana jest gra, wyniesie 10 mln euro (45 mln złotych). Opłata za zakład wynosi nadal 12,50 zł.

Dla grających najbardziej istotne są też zmiany w typowaniu liczb. "Od tego dnia zmieni się sposób typowania liczb: z pierwszego zbioru nadal typujemy 5 z 50, ale z drugiego będziemy typować 2 z 12 (obecnie 2 z 10), co sprawi, że kumulacje w grze będą jeszcze wyższe. Dodatkowo zmieni się procentowy podział puli na wygrane, dzięki czemu przewidywany jest wzrost wartości wygranych w każdym stopniu. Liczba stopni wygranych pozostanie bez zmian, a zatem nadal będzie ich 12" - przekazał Totalizator Sportowy w informacji prasowej.

"W dniu losowania zakłady będzie można zawierać do godz. 19:00. Retransmisje z losowań dostępne będą jak dotychczas na lotto.pl. Pierwsze piątkowe losowanie Eurojackpot w nowej formule odbędzie się 25 marca, a pierwsze wtorkowe - 29 marca" - czytamy dalej na stronie Totalizatora Sportowego,

Więcej o: