Turcja zaprasza rosyjskich oligarchów. "Mogą robić interesy, jeśli jest to legalne"

Rosyjscy oligarchowie są mile widziani w Turcji, ale muszą przestrzegać prawa międzynarodowego, aby móc prowadzić jakiekolwiek interesy - powiedział Mevlut Cavusoglu, turecki minister spraw zagranicznych. Wcześniej do Turcji przybyły superjachty, należące do rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza.

- Jeśli rosyjscy oligarchowie lub obywatele Rosji chcą odwiedzić Turcję, to oczywiście mogą to zrobić - oznajmił w sobotę Mevlut Cavusoglu podczas międzynarodowej konferencji Doha Forum, cytowany przez Agencję Reutera. Podkreślił, że "oligarchowie mogą robić interesy w Turcji", ale pod warunkiem, że "jest to legalne, a nie sprzeczne z prawem międzynarodowym".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Russia Ukraine War SanctionsRosyjscy oligarchowie ratują majątki. Mają swoje sposoby na sankcje

Turcja jest przeciwko wojnie w Ukrainie, ale też przeciwko sankcjom na Rosję

Turcja z jednej strony potępiła rosyjską inwazję na Ukrainę, a z drugiej - sprzeciwiła się zachodnim sankcjom na Rosję. Tureckie władze oznajmiały również wielokrotnie, że nie będą nakładać restrykcji na Moskwę.

Tymczasem w ostatnich dniach zagraniczne media informowały o dwóch rosyjskich superjachtach, należących do rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza, które zacumowały w Turcji. Przypomnijmy, że oligarcha został objęty sankcjami przez Unię Europejską i Wielką Brytanię po rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Wojna w Ukrainie - więcej informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aleksiej Mordaszow i Władimir PutinWytropili polski majątek jednego z najbogatszych rosyjskich oligarchów

Rosyjscy miliarderzy próbują ratować swoje majątki w odpowiedzi na bolesne sankcje, zakładające m.in. zakaz wjazdu do danego kraju i zamrożenie bądź konfiskatę ich jachtów czy willi. Oligarchowie często przepisują swoje majątki lub przenoszą je do rajów podatkowych.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Zobacz wideo Piechota: Należy ograniczyć przewozy przez polsko-białoruską granicę
Więcej o: