Gautam Adani nowym centimiliarderem. Biznesmen z Indii depcze po piętach Muskowi i Bezosowi

Gautam Adani, najbogatszy człowiek w Indiach, został nowym centimiliarderem i oficjalnie jest 10. najbogatszym człowiekiem na Ziemi. W ciągu roku jego fortuna urosła najszybciej wśród wszystkich miliarderów świata.

Według stanu na 4 kwietnia 2022 r. najbogatszym człowiekiem świata pozostaje Elon Musk (majątek wyceniono na 273 mld dolarów), a tuż za nim jest Jeff Bezos (z majątkiem 188 mld dolarów). Jednak elitarne grono centimiliarderów (tj. osób, których fortuna przekroczyła kwotę 100 mld dolarów) powiększyło się o kolejną osobę.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Indie mają pierwszego centimiliardera. Jego bogactwo rośnie w zawrotnym tempie

Gautam Adani, indyjski przemysłowiec i filantrop, założyciel oraz prezes wielosektorowego holdingu Adani Group, posiada majątek netto 100 mld dolarów - wynika z rankingu Bloomberg Billionaires Index. Biznesmen jest obecnie najbogatszym człowiekiem w Indiach i całej Azji, a także 10. najbogatszym człowiekiem na Ziemi.

Co więcej, jego majątek w ciągu roku powiększył się aż o 23,5 mld dolarów. Dla porównania fortuna Elona Muska w tym samym czasie urosła "zaledwie" o 2,77 mld dolarów, a majątek Jeffa Bezosa skurczył się o 4 mld dolarów. Trzeci w rankingu Bloomberga, Bernard Arnault, stracił w ciągu roku 29,5 mld dolarów, Bill Gates stracił 5,16 mld dolarów, a Warren Buffet - powiększył swoją fortunę o 18,3 mld dolarów.

Fortuna hinduskiego biznesmena w ciągu 12 miesięcy urosła najszybciej ze wszystkich miliarderów świata. Gautam Adani wygenerował również więcej bogactwa niż Musk, Buffett i Steve Ballmer (8. na liście Bloomberga) razem wzięci.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Mark Zuckerberg stracił pokaźną część majątku

Na 11. miejscu w rankingu Bloomberga pojawił się Mukesh Ambani, kolejny hinduski przedsiębiorca, który obecnie jest drugim najbogatszym człowiekiem w Indiach. Jego majątek został wyceniony na 99 mld dolarów, a w ciągu roku urósł o 9,03 mld dolarów.

Warto również zwrócić uwagę na potężną utratę majątku założyciela i szefa firmy Meta (Facebook), Marka Zuckerberga, który aktualnie zajmuje 12. pozycję na liście najbogatszych ludzi świata. Jego fortuna jest obecnie szacowana na kwotę 85,1 mld dolarów, a w ciągu roku skurczyła się aż o 40,4 mld dolarów. Tym samym Zuckerberg w skali roku poniósł największe straty ze wszystkich miliarderów na liście Bloomberga.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Posłuchaj podcastu Anonymous wypowiedzieli wojnę Putinowi. Kto stoi za tą organizacją? [TECHNOTERAPIA]
Więcej o: