Beata Daszyńska-Muzyczka nową ministerką finansów? Kim jest? "Faworytka, zaufana osoba Morawieckiego"

Beata Daszyńska-Muzyczka, obecna prezeska państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego, jest faworytką do objęcia stanowiska ministra finansów - ustalili dziennikarze RMF FM. Powołanie jej do rządu ma forsować premier Mateusz Morawiecki, z którym przez lata pracowała w banku BZ WBK.

Beata Daszyńska-Muzyczka jest dobrze oceniana za dotychczasową pracę w Banku Gospodarstwa Krajowego i jest zaufaną osobą premiera Mateusza Morawieckiego - informuje we wtorek RMF FM. "Partii bardzo zależy, by była to kobieta, których w rządzie za wiele nie ma. Partia przekonywała już szefową ZUS - Gertrudę Uścińską - by objęła tę funkcję; nie zgodziła się. Teraz czas na Beatę Daszyńską-Muzyczkę" - czytamy.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Beata Daszyńska-Muzyczka "najpoważniejszym kandydatem" na stanowisko ministra finansów

Beata Daszyńska-Muzyczka przez 18 lat pracowała z Mateuszem Morawieckim w banku BZ WBK, gdzie przez połowę tego czasu był prezesem. Podobną informację podał w poniedziałek dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski.

"W kręgach rządowych powróciła kandydatura prezes BGK Beaty Daszyńskiej-Muzyczki. Jest ona obecnie najpoważniejszym kandydatem do tego stanowiska" - pisze na Twitterze.

Przypomnijmy, 7 lutego Tadeusz Kościński złożył rezygnację ze stanowiska ministra finansów. Nastąpiło to po zamieszaniu, jakie wprowadził Polski Ład. Do czasu wyłonienia nowego kandydata stanowisko pełni premier Mateusz Morawiecki.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Kim jest Beata Daszyńska-Muzyczka?

Beata Daszyńska-Muzyczka to prezeska zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, przewodnicząca Rady Nadzorczej Funduszu Trójmorza. Absolwentka uczelni ekonomicznych o specjalności zarządzanie finansami przedsiębiorstw oraz Advanced Leadership Programme w ICAN Institute przy Harvard Business Review. Ukończyła także studia na Uniwersytecie w Cambridge.

W latach 1994-2016 pracowała w Banku Zachodnim WBK (obecnie Santander Bank Polska), w którym kierowała wdrożeniami strategicznych projektów. Odpowiadała za restrukturyzację i optymalizację procesów bankowych. Pełniła funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej spółki BZ WBK Nieruchomości, a także dyrektorki Obszaru Partnerstwa HR.

Beata Daszyńska–Muzyczka jest członkinią Kolegium Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do spraw Polityki Międzynarodowej. Jest przewodniczącą Rady Programowej Federacji Przedsiębiorców Polskich. Zasiada w Kapitule Rady Nagrody Gospodarczej Forum Wizja Rozwoju, w Radzie Programowej Kongresu ICAN Management Review, a także w Radzie Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W latach 2019-2021 została uhonorowana Nagrodą Prometejską im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (kategoria ekonomia), Manager Award - wyróżnienie za dalekowzroczność biznesową i utworzenie Funduszu Trójmorza, otrzymała Order Krzyża Terra Mariana - estońskie odznaczenie państwowe za wkład w rozwój współpracy gospodarczej w ramach Inicjatywy Trójmorza.

Zobacz wideo Co zostało z Polskiego Ładu? Wiceminister Soboń: Prawie wszystko zostało
Więcej o: