Majówkowa przerwa w przelewach Elixir. Jeden bank zapowiada przerwę techniczną

Klienci ING Banku Śląskiego muszą przygotować się na utrudnienia w nadchodzący weekend. Z kolei Krajowa Izba Skarbowa przypomina, że 3 maja nie odbędą się sesje rozliczeniowe w systemie Elixir, dlatego przelew zaplanowany na ten dzień warto zlecić dzień wcześniej.

W nadchodzący weekend tylko ING Bank Śląski będzie miał przerwę techniczną. Z jakimi utrudnieniami będą musieli zmierzyć się klienci tego banku?

ING Bank Śląski - prace technologiczno-serwisowe 30 kwietnia

W sobotę w godz. od 8:00 do 14:00 niedostępny będzie moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

System Elixir będzie niedostępny 3 maja

Krajowa Izba Skarbowa przypomina, że 3 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy. System rozliczeniowy Elixir ma zatem standardową przerwę w funkcjonowaniu. "Terminowe płatności można zaplanować i zlecić z odpowiednim wyprzedzeniem lub skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, który jest dostępny dla klientów banków w dowolnym momencie, także w dni świąteczne" - czytamy w komunikacie.

KIS podkreśla, że system Elixir będzie standardowo pracował do piątku, a po przerwie weekendowej rozliczenia będą realizowane w poniedziałek 2 maja, który jest dniem roboczym. Wtorek jest dniem wolnym od pracy i wtedy nie odbywają się sesje rozliczeniowe. Natomiast w kolejne dni tygodnia, począwszy od 4 maja, system Elixir będzie działał w zwykłym trybie.

"Niezależnie od funkcjonowania systemów Elixir i Euro Elixir, do dyspozycji klientów banków pozostaje system przelewów natychmiastowych - Express Elixir. System działa w trybie 24/7/365, także w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy, umożliwiając przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach" - czytamy.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Next Station: Atom
Więcej o: